Haberler Nilüfer’den Kayahan açıklaması: Benzeri yapılamaz şarkılara imza attı

Haberler

MESUT YILMAZ / MİLLİYET
‘Dünya Dönüyor’, ‘Taa Uzak Yollardan’, ‘Haram Geceler’, ‘Esmer Günler’, ‘Mor Menekşe’, ‘Mavilim’, ‘Yeniden Sev’, ‘Kavak Yelleri’ gibi hafızalarda yer eden şarkılarıyla konsere başlayan Nilüfer, sahne almayı çok özlediğini belirterek, “Üç sene ara verdim, heyecanlıyım. Karşınıza çıkmak, iyi şeyler yapabilmek, birlikte eğlenebilmek büyük sorumluluk. Hepinizi çok özlemişim” dedi.

KAYAHAN’I ANDI

‘Esmer Günler’, ‘Gözlerinin Hapsindeyim’, ‘Yemin Ettim’ gibi Türk Pop Müziği’ne damga vuran Kayahan şarkılarını da seslendiren Nilüfer, “Kayahan eşi bulunamaz, tekrarlanamaz, benzeri yapılamaz şarkılara imza attı. Buradan onu alkışlarla anmak istiyorum” ifadelerini kullandı.

haberler Nilüferden Kayahan açıklaması: Benzeri yapılamaz şarkılara imza attı

“ENERJİNİZ BENİ VAZGEÇİRİYOR”

Züleyha Kuru tasarımı pembe kostüm ve Zeynep Baturalp imzalı lila kostüm tercih eden 67 yaşındaki sanatçı, şu açıklamasını yaptı:

Bazen bu işleri bırakayım diyorum ama sizi görünce vazgeçiyorum. Her konser öncesi böyle söylesem de konser sonrası sizin enerjiniz beni bundan vazgeçiriyor. Şarkılarımın söyleniyor olması ve unutulmaması çok değerli.

NOSTALJİ RÜZGARI

Söylediği her şarkıyı adeta yaşayan Nilüfer, Harbiye’de nostalji rüzgarı da estirip, müzikseverlerin kulaklarının pasını sildi. İki saat süren konserde sanatçının hayranları, Nilüfer’in farklı albümlerinden seçtiği parçalarına alkışlarla ve birlikte söyleyerek eşlik etti. Sanatçı, albümünün çıkış şarkısı ‘Boşver’ ile final yaptı. Açıkhava’yı dolduran hayranların alkışları dinmeyince yoğun istek üzerine Nilüfer, sahneye dönüp ‘Geceler’ ve ‘Bir Garip Yolcu’ ile bis yaptı.

haberler Nilüferden Kayahan açıklaması: Benzeri yapılamaz şarkılara imza attı

“NİLÜFER’LE TANIŞTIĞIMDA BEŞ YAŞINDAYDIM”

Nilüfer’i izlemeye gelenler arasında merhum sanatçı Kayahan’ın kızı Beste Açar ile eşi Evren Bölek de vardı. Açar, “İlk olarak Nilüfer Ablam için konuşacağım. Pandemi boyunca hiç sahneye çıkmamıştı, en son 2019’da burada dinlemiştim. Beni yine davet ettiği için çok mutluyum. Çok seviyorum onu. Ben onunla tanıştığımda beş yaşındaydım, 40 yıldır ‘Ablam’ diyorum. Çok şey paylaştık, babam da ona ‘Büyük kızım’ derdi. Ailemizde yeri ve önemi çok büyük, benim için çok önemlidir. Nilüfer ablam ve babam birbirlerini tamamlıyorlardı. Babamın şarkılarını en güzel şekilde yorumlayan ve dinlediğimde haz mutluluk duyduğum Nilüfer ablamdır” şeklinde konuştu.

haberler Nilüferden Kayahan açıklaması: Benzeri yapılamaz şarkılara imza attı

“İPEK AÇAR’LA BARIŞTIK, KÜSLÜK BİTTİ”

Beste Açar, “İpek Hanım’la (Açar) aranızda bazı sorunlar vardı. Sıkıntıları atlattınız mı?” sorusuna, “Aslında her şey yaşanıyor ama hiçbir şey sonsuza kadar devam etmiyor. Zaman ve koşullar değişiyor. Mümkün olduğunca olgunlukla kabul etmeye çalışıyoruz. Küslüğümüz yok, anlaşmazlık her zaman her yerde olur. Önemli olan onun karşısında sizin duruşunuz, onu nasıl tolere ettiğiniz önemli. Biz olgun insanlarız, onu tanıdığımda 17 yaşındaydım. Onunla beraber büyüdük, en yakın arkadaşımdı. Ölümlü dünya, yarın ne olacağımızı bilmiyoruz. Biz barıştık, küslük de yok. Affetmek büyüklüktür. Bence kendisi benim gibi ne yapmak istiyorsa özgür zaten” cevabını verdi.

haberler Nilüferden Kayahan açıklaması: Benzeri yapılamaz şarkılara imza attı

Read More