Haberler MİT’ten nokta operasyon: Hüseyin Şibli etkisiz hale getirildi

Haberler

MİT, Irak’ın derinliklerinde sınırdan 275 km uzaklıkta gerçekleştirdiği operasyon neticesinde, PKK’nın Suriye ve Irak’ta görevlendirdiği teröristi etkisiz hale getirdi.

haberler MİTten nokta operasyon: Hüseyin Şibli etkisiz hale getirildi

EN KRİTİK İSİM

Hüseyin Şibli’nin, Suriye’nin kuzeyindeki korsan terör yapılanmasının en kritik isimlerinden olduğu öğrenildi.

haberler MİTten nokta operasyon: Hüseyin Şibli etkisiz hale getirildi

MİT’in başarılı nokta operasyonuyla etkisiz hale getirilen terörist Şibli’nin, terör örgütü PKK’nın sözde Suriye yöneticilerinden Şahin Cilo kod adlı teröristin sağ kolu olduğu ve Irak’ta görevlendirildiği belirtildi.

YENİ TERÖR YUVASI PLANI

Terörist Şibli’nin, Suriye’de bölge dışı üçüncü ülkeler ile kurduğu çıkar ağını Süleymaniye’nin güneyinde de sürdürmesi için görevlendirildiği ve burada adeta yeni bir terör yuvası oluşturmayı amaçladığı da öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre, aslen Suriye kökenli olan terörist Şibli, terörist başı Öcalan’ın Suriye’de bulunduğu dönemde terör örgütü PKK’ya katıldı. 2004 yılında Halep kırsalında sözde sorumlu düzeyinde görevlendirilen terörist Şibli, daha sonra ise örgütün sözde liderlerini eğitmek özere Gara ve Kandil alanında görevlendirildi.

Terörist Şibli ayrıca, 2014 yılında Suriye’de yaşanan siyasi otorite boşluğu ve üçüncü ülkelerin desteği ile terör örgütü PKK’nın kontrol sağladığı Resulayn, Derbesiye, Haseke, Tel Tamer ve Amude gibi yerleşim yerlerinin sorumlusu olarak terör örgütü PYD/YPG’nin sözde yürütme konseyi üyeliğine seçildi.

Bu dönemde terörist Şahin Cilo kod adlı Ferhat Abdi Şahin’in en yakınındaki şahıs haline geldiği öğrenilen terörist Şibli’nin son olarak terör örgütünün sözde Suriye özerk yönetimi merkez yürütme konseyi eş başkanı olarak görevlendirildiği öğrenildi.

haberler MİTten nokta operasyon: Hüseyin Şibli etkisiz hale getirildi

GARA’DA MİT OPERASYONU

Gara bölgesinde 3 PKK/KCK mensubu da MİT’in gerçekleştirdiği operasyonla etkisiz hale getirilmişti.

PKK’NIN SUİKASTÇISINA MİT OPERASYONU

Terör örgütü PKK/YPG’nin suikastçısı olarak çeşitli eylemlere katıldığı belirlenen Dilbirin Kaçar da, MİT’in Suriye’deki operasyonuyla Türkiye’ye getirilmişti.

Read More