Haberler MEMUR EMEKLİ MAAŞ FARKLARI yattı mı? Zam farkı ne zaman, ayın kaçında yatacak?

Haberler

Haberler Memur ve emekli zam farkı yattı mı? Enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından 2022 memur ve emekli zammı belli oldu. En düşük emekli maaşı 2500 TL’ye yükselirken memurlara yüzde 30.5 oranında zam yapıldı. Peki, zam farkları ne zaman yatacak? İşte zam farkları ile ilgili son dakika gelişmeleri.

• 15 Ocak 2022 – 11:50 • Son Güncelleme:

• 15 Ocak 2022 – 11:50 • Son Güncelleme:

1haberler MAAŞ ZAM FARKLARI yattı mı Emekli ve memur zam farkı ne zaman alacak 2022 zam farkları

Memur ve emeklilerin gözü zam farklarında. 2022 yılı zam oranlarının belli olmasının ardından memur ve emekliler maaşlarına yatacak zam farklarının ne zaman yatırılacağını merak ediyor. Zam farkı için tarih belli oldu mu?

2haberler ZAM FARKI YATTI MI

Haberler ZAM FARKI YATTI MI?

Meclis’te görüşmeleri süren, memur ve emekliye ek zammı içeren teklifin; oluşan zam farklarının 15 Ocak’ta yatırılması için bu hafta yasalaşması gerekiyordu. Ancak teklifin kalan 8 maddesinin görüşmeleri 18 Ocak Salı gününe bırakıldığı için, maaş zammı farklarının 15 Ocak’ta yatırılıp yatırılmayacağı merak konusu oldu. AK Partili yetkililer, maaş bordrolarının dün kesildiğini belirterek, “Eğer düzenleme çarşamba günü Genel Kurul’da kabul edilseydi farklar 15 Ocak’a yetişecekti. Eğer teklif bugün (dün) yasalaşsaydı gece ek bordro ile yine yetiştirilebilecekti. Ancak görüşmeler salı gününe kaldığı için memur ve emekli maaş zammı farkları 15 Ocak’a yetişmeyecek” dedi. AK Partili yetkililer, fark ödemesi için yeniden bir düzenleme yapılabileceğine işaret etti.

Read More