Haberler Mehmet Ali Erbil: Mendillerinizi yanınıza alın!

Haberler

‘The Hope’ filminin basın buluşması, geçtiğimiz günlerde Bebek’te gerçekleşti. Toplantıya yönetmen ve yapımcının yanı sıra oyuncular Mehmet Ali Erbil, Tolga Yüce, Gizem Lidya Denizci, Şebnem Schaefer, Alix Kermes katıldı. 65 yaşındaki şovmen Mehmet Ali Erbil, filmde hayat verdiği karakterle ters köşe yapacağını söyledi.

3-4 yıldan sonra ilk defa bir filmdeyim. Üstelik dram. Senaryo beni çok heyecanlandırdı. Ters köşe bir rol benim için. Tam bir festival filmi oldu. Çok özel sahnelerimiz vardı. Özellikle final sahnesine bayılacaksınız. Çekimlerde çok ağladık, sinemada izleyecekler yanlarına mendillerini mutlaka alsın. Biz çekerken ağladık, seyirci de izlerken ağlayacak.

“AMACIMIZ OSCAR KAZANMAK”

Yönetmen Sean GK, “Sapanca ve İstanbul çekimlerimiz bitti. Amerika’da çekilecek bazı sahnelerimiz var. Gelmiş geçmiş en iyi dram filmi olacak. Çok iddialıyız. Oyuncularımız üstün performans gösterdi. Alix de performanslar için ‘Hollywood üstü. Uluslararası oyunculardan çok daha iyiler’ yorumunu yaptı. Amacımız başta Oscar olmak üzere bütün büyük ödülleri kazanmak” şeklinde konuştu.

“UZUN SENELERDİR ÇALIŞIYORMUŞ GİBİYDİK”

ABD’li oyuncu Alix Kermes, filmde rol aldığı için mutlu olduğunu belirterek, “Türkiye’deki çekimlerin son üç gününe katıldım. Her şey mükemmeldi. Oyuncularla sanki uzun senelerdir çalışıyormuşuz gibi bir atmosfer vardı. Ortam da, kaldığımız lokasyon da çok iyiydi. Çekimlerimiz New York ve Minnesota’da devam edecek. Bu projede bulunmaktan çok mutluyum” açıklamasını yaptı.

haberler Mehmet Ali Erbil: Mendillerinizi yanınıza alın

“FESTİVALLERDE BAŞARILI OLACAĞIZ”

Maxx Oliver, “Çok başarılı bir proje oldu. Oyuncuların hepsi çok değerli. Festivallerde başarılı olacağına inancımız tam” dedi. Tolga Yüce de “Benim için çok heyecan verici bir proje. Kadromuz çok değerli. Festivallerde yarışmanın da mutluluğunu yaşayacağız” ifadelerini kullandı.

“KOMŞU KIZI NAZ’I CANLANDIRIYORUM”

Mehmet Ali Erbil’in kızını canlandıran Gizem Lidya Denizci, “Babama ben bakıyorum ve bütün cefayı ben çekiyorum. Bu arada da kendi özel problemlerim var. Benim için özel bir rol oldu” dedi. Şebnem Schaefer ise rolünü şöyle anlattı:
Ben komşu kızı Naz’ı canlandırıyorum. Çok yakın arkadaşım olan Serap’a her koşulda destek olmaya çalışıyorum. Bu projede yer aldığım için çok mutluyum.

Cannes Film Festivali, Sundance Film Festivali, New York Film Festivali gibi yurt dışındaki prestijli festivallerde yarışacak olan ‘The Hope’, festival yolculuğu sona erdikten sonra ABD, Avrupa ülkeleri, İngiltere ve Orta Doğu’da vizyona girecek.

Read More