Haberler Meghan’ın gözyaşları! İstenmeyen gelin, Kraliçe için ağladı…

Haberler

Dünyanın dört bir yanında canlı yayınlanarak ekranlara gelen Kraliçe 2. Elizabeth’in cenaze töreni, dünyada ilk haber… Westminster Kilisesi’ndeki devlet töreninin ardından Kraliçe’nin cenazesi Wellington Arch’a taşındı. Son durak, Windsor Sarayı oldu.

Prens Harry ile Mayıs 2018’de Windsor Kalesi’nde evlendiğinden beri Meghan Markle, bir an olsun dünya gündeminden düşmedi. Takvim yaprakları 2020’nin Ocak ayını gösterdiğinde ise Sussex Dükü Prens Harry ve eşi Düşes Meghan, İngiltere Kraliyet Ailesi’ndeki üst düzey görevlerinden çekildiklerini ve ekonomik olarak bağımsızlıklarını kazanmak için çalışmaya başlayacaklarını açıkladı. Çift daha sonra California’ya taşındı ve Kraliyet Ailesi ile araları bir daha eskisi gibi olmadı. Hatta Kraliçe Elizabeth’in 96 yaşında hayata veda etmesinin ardından, Kral Charles’ın oğlu Harry’ye “Meghan’ı sakın getirme” diyerek, Meghan’ın böylesine üzücü bir zamanda Balmoral’da olmasının doğru olmadığını ve hoş karşılanmayacağını ifade etmişti.

Hal böyle olunca tüm gözler Meghan’a çevrildi ve Düşes, bugün dünyanın dört bir yanından liderlerin katıldığı cenaze töreni sırasında kameraların merakla takip ettiği isimlerden biri oldu. Kıyafetlerinden duruşuna, bakışlarından mimiklerine kadar her şeyi incelendi ve her anı fotoğraflandı. Sussex Düşesi, Camilla, Kraliçe Consort, Kate, Cambridge Düşesi ve çocukları Prens George ve Prenses Charlotte’un yanında dururken duygusal anlar yaşadı.

haberler Meghanın gözyaşları İstenmeyen gelin, Kraliçe için ağladı...

41 yaşındaki Meghan, Kraliçe’nin tabutunun arkasındaki alayla manastıra girdi. Prens Harry ve Sussex Düşesi eşi Meghan, tabutu takip ederken el ele tutuştu. Önünde Cambridge’in en büyük iki çocuğu Kate ve Wessex Kontesi Sophie ile birlikte Prens Edward vardı. Ayinden önce, düşes, II. Elizabeth’in tabutunun sunağa yerleştirilmesini izlerken Kate, George ve Charlotte’un yanında kısa bir süre durdu.

Meghan, Kraliçe II. Elizabeth’in tabutuna bakarken gözyaşlarını tutamadı. Düşes, ağlamamaya çalışsa da gözünden süzülen bir damla yaş, dikkatli bakışlardan kaçmadı.

Daha sorna o ve Harry, Prenses Beatrice ve kocası Edoardo Mapelli Mozzi ile birlikte ikinci sıradaki yerlerine oturdular. Prens Harry ve Meghan, California’da yaşıyor ancak 8 Eylül’de Kraliçe’nin hayatını kaybetmesinden bu yana Birleşik Krallık’ta kalıyorlar.

Törenden önce Sussex Dükü, Kraliçe’nin tabutunun arkasında birlikte yürümek için kardeşi Prens William ile olan kavgasını bir kenara bıraktı. Harry artık kıdemli bir kraliyet mensubu olmadığı için üniforma yerine sivil bir takım giyiyordu.

haberler Meghanın gözyaşları İstenmeyen gelin, Kraliçe için ağladı...

Kraliçe Elizabeth’in 96 yaşında hayata veda etmesinin ardından, Kral Charles’ın oğlu Harry’ye “Meghan’ı sakın getirme” diyerek, Düşes’in böylesine üzücü bir zamanda Balmoral’da olmasının doğru olmadığını ve hoş karşılanmayacağını ifade etmişti. O günden beri tüm gözler Meghan’a çevrildi. Sussex Düşesi hakkında her gün yeni bir bomba patlatıldı. Sosyal medyayı birbirine katan teori Twitter’da patlak verdiğinde, Sussex Düşesi ve Prens Harry, Kraliçe’ye saygılarını sunan yas tutanları selamlamak için Windsor Kalesi’ndeydi. Burada Galler Prensi ve Prensesi’ne katılan çiftten Meghan’la ilgili bir iddia ortaya atıldı. Düşesin siyah elbisesinin belinde görülen dikdörtgen kırışık, kartal gözlü Kraliyet hayranlarının ve sosyal medya kullanıcılarının dikkatini çekti ve Markle’ın elbisesinin altına ‘kayıt cihazı’ taktığına dair bir teori ortaya atıldı.

Gündemden bir an bile düşmeyen Meghan, geçtiğimiz Pazar günü Windsor’da çekilmiş olan bir video ile de konuşulmuştu. Görüntülerde, Sussex Düşesi’nin Kraliyet yardımcılarıyla birlikte kendilerine verilen çiçekleri toplamaya çalıştığı görülüyordu. Elindeki çiçekleri ondan almak isteyen bir yardımcı Meghan’ın yanına yaklaşıyor ancak Düşes, yüzünde sıkıntılı bir ifadeyle ona dönüp çiçekleri kendsinin taşıyacağını söylüyordu. Meghan, daha sonra gülümseyip kalabalığa doğru dönmeden önce yardımcıya bir şeyler söylerken görülüyordu. Kısa sürede viral olan görüntüler, sosyal medyada infial yarattı. Kimileri Meghan’ın son derece kaba olduğunu savunarak “Ne hakkında olduğunu bilmiyorum ama kesinlikle küçümser gibi görünüyor ve söyleyeceklerini kaba bir şekilde ifade ediyor” dedi.

Bugün, dünyanın dört bir yanından başbakanlar, cumhurbaşkanları ve Kraliyet Ailesi de dahil olmak üzere 2 bin önemli misafirle dolu olan İngiltere’nin en önemli kilisesi, Kraliçe’nin cenaze töreninde söylenen ilahiler ve duaların sesi dışında sakindi.

Read More