Haberler Kılıçdaroğlu’nun ziyaret ettiği evde elektrik var mıydı yok muydu? Başkent EDAŞ’tan açıklama

Haberler

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 4 aydır elektrikleri kesik olduğunu iddia ettiği evi ziyaret etmiş, mum ışığı eşliğinde sorunlarını dinlemişti. CHP liderinin ziyaret ettiği evde elektriklerin kesik olmadığı iddia edildi. Keçiören Kaymakamlığı evin elektriklerinin 4 aydır kesik olmadığını duyurdu.

Kaymakamlıktan yapılan açıklamada, “İlçemizde ikamet eden Güllü K. isimli vatandaşımızla ilgili olarak yapılan araştırmada; vatandaşımızın ikametgahının elektriğinin iddia edildiği şekliyle 4 aydır kesik olmadığı, borcu nedeniyle dağıtıcı şirket tarafından 31.03.2022 tarihinde elektriğin kesildiği, beş gün sonra 05.04.2022 tarihinde ödemenin yapılması üzerine elektriğinin açıldığı, vatandaşımıza 2021 yılında 2 kez yaptığı pandemi yardımı başvurusu ile ilgili olarak 2 kez pandemi desteği yapıldığı, 2022 Şubat ayında doğalgaz yardımı başvurusu neticesinde de 381 TL destek sağlandığı, ailenin, bugüne kadar pandemi ve doğalgaz yardımı dışında Kaymakamlığımıza herhangi bir başvurusu olmadığı anlaşılmış olup, ihtiyaç sahibi bütün vatandaşlarımıza başvuru yapmaları halinde kira, gıda, fatura, giyim, eğitim, barınma gibi temel ihtiyaçlar başta olmak üzere her türlü destek sağlanmaktadır” denildi.

ANKARA EDAŞ’TAN “O EVDE ELEKTRİK VARDI” AÇIKLAMASI

Konuyla ilgili bir açıklama da Başkent Elektrik’ten geldi. “23 Nisan’da o evde elektrik vardı” açıklaması yaptı. Ankara EDAŞ’ın Twitter hesabından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Tesisatın 31 Mart 2022 tarihinde elektrik enerjisinin borçtan dolayı kesildiği, borcun ödenmesi takiben 5 Nisan 2022 tarihinde elektrik enerjisinin bağlandığı tespit edilmiştir. Bu nedenle elektrik piyasası mevzuat hükümlerinin dışında bir uygulamaya gitmemiz söz konusu değildir. Ancak, bu konuda gerek bizzat abonemizin kendisinin yaptığı açıklamalar, gerekse kamu kurumlarının talebi üzerine şirketimiz tarafından 24.04.2022 tarihinde yapılan saha tespitine ve kayıtlarımızda yapılan incelemeye göre, 23.04.2022 tarihinde, ilgili tesisatın borcundan veya herhangi bir nedenden dolayı elektrik enerjisinin şirketimizce kesilmiş olmadığı, söz konusu tesisatın 31 Mart 2022 tarihinde elektrik enerjisinin borçtan dolayı kesildiği, borcun ödenmesi takiben 5 Nisan 2022 tarihinde elektrik enerjisinin bağlandığı tespit edilmiştir. 5 Nisan 2022 tarihinden bu yana söz konusu tesisatta şirketimizce herhangi bir nedenle enerji kesme işlemi yapılmamıştır”  31 Mart’ta borcu nedeniyle kesilen elektriklerin 5 Nisan’da tekrar açıldığı paylaşıldı.

BAKAN DÖNMEZ’DEN KILIÇDAROĞLU’NA: ELEKTRİKLER OLDUĞU HALDE IŞIKLARI NEDEN AÇMADINIZ?

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, sosyal medya hesabından CHP liderine, ‘Sn. Kılıçdaroğlu o gece elektrikler gerçekten kesik miydi? Kendinizi yine isteyerek ve bilerek karanlığa mı gömdünüz? Yapılan incelemeler sonucu o gün evin elektriği varmış. Ve o gün o evde elektrikler olduğu halde ışıkları neden açmadınız?’ diye sordu.

haberler Kılıçdaroğlunun ziyaret ettiği evde elektrik var mıydı yok muydu Başkent EDAŞtan açıklama

KILIÇDAROĞLU İDDİAYI YALANLADI

İddiayı yalanlayan CHP lideri Kılıçdaroğlu, Enerji Bakanı Fatih Dönmez’i hedef aldı. Kılıçdaroğlu, Dönmez’i beceriksizlik suçlayarak, “Ey bakan, bu yazdığın yalansa, hemen istifa edecek misin?” diye sordu. Daha sonra yeni bir açıklama yapan Kılıçdaroğlu, elektriği kesik evinin sahibi kadının sözlerini paylaştı. Elektriklerin ziyaret ettiği gün kesik olduğunu yineledi. Kılıçdaroğlu, “Karanlıktaki yoksulların elektriğini ziyaretimle açacaksanız; Allah’a yemin olsun ki hepsini ziyaret ederim” dedi.

haberler Kılıçdaroğlunun ziyaret ettiği evde elektrik var mıydı yok muydu Başkent EDAŞtan açıklama

haberler Kılıçdaroğlunun ziyaret ettiği evde elektrik var mıydı yok muydu Başkent EDAŞtan açıklama

Read More