Haberler Kars’ta yayladan dönerken kaybolan Tarık, 67 saat sonra bulundu

Haberler

Merkeze bağlı Halefoğlu köyünde Selma- Oktay Altun çiftinin 5 çocuğundan 3’üncüsü olan Tarık, 1 Mayıs günü sabah saatlerinde kuzenleri ile birlikte hayvan otlatmak için yaylaya gitti.

Öğleden sonra köye dönmek için yola çıkan Tarık’tan haber alamayan yakınları, saat 17.00 sıralarında durumu jandarmaya bildirdi. Tarık’ı bulmak için çalışma başlatan AFAD, JAK, UMKE, 112 ve jandarma ekipleri, araziler ile çevre köyler Yalınkaya, Derecik, Subatan ve Hacıveli’de ev ve eklentilerinde arama yaptı. Camilerden de anonslar yapılarak köylüler bilgilendirildi. Arama çalışmalarına yöre halkı da destek verdi.

haberler Kars’ta yayladan dönerken kaybolan Tarık, 67 saat sonra bulundu

Ekiplerin arama çalışmaları sürerken bugün saat 12.00 sıralarında Tarık’tan sevindiren haber geldi. Merkeze bağlı Yalçınkaya köyünün yaylasında bir çoban, kaya dibinde uyuyan çocuğu fark etti. Çocuğu cep telefonuyla görüntüleyen çoban, videoya jandarmaya ulaştırdı. Video aileye izlettirildi. Aile, görüntülerdeki çocuğun oğulları Tarık olduğunu teşhis etti. Jandarmayla birlikte yaylaya giden aile, büyük sevinç yaşadı, oğullarını bulan çobana teşekkür etti.

haberler Kars’ta yayladan dönerken kaybolan Tarık, 67 saat sonra bulundu

Sağlık ekibi tarafından ilk müdahalesi yapılan, genel sağlık durumunun iyi olduğu belirtilen Tarık Altun, Harakani Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

haberler Kars’ta yayladan dönerken kaybolan Tarık, 67 saat sonra bulundu

‘GÖRÜNCE DÜNYALAR BENİM OLDU’

Kaybolan oğlunun bulunmasına çok sevindiğini söyleyen Oktay Altun, “Çocuğumu aramada emeği geçen herkese teşekkür ederim. Allah kimseye evlat acısı vermesin, herkes elinden geleni yaptı, çocuğumu bulmak için seferber oldu. Çocuğumu görünce çok sevindim, dünyalar benim oldu” dedi.

Çobanların gönderdiği fotoğraflardan Tarık Altun’u teşhis eden amcası Taner Altun da olay yerine gittiğinde büyük sevinç yaşadığını söyledi. Yeğeninin bir kayanın dibinde olduğunu anlatan Altun, “Yanımda su götürmüştüm, o suyla ağzını burnunu yıkadım. Yeğenimin herhangi bir yerinde yara veya çizik yok. Çocuk sağ salimdir. Susuz kaldığı için konuşamıyordu, dudakları kurumuştu” diye konuştu.

 

Read More