Haberler İzmit’te akılalmaz olay! Yanlış anlaşıldı, tekme tokat dayak yedi

Haberler

Olay, dün öğle saatlerinde Cumhuriyet Caddesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, boşanma davası için adliyeye giden çift, yolda tartışmaya başladı. Kadın, eşiyle tartışırken sinir krizi geçirdi. Bu sırada çevredekiler de kadına şiddet uyguladığını düşündükleri eşe saldırdı.

Tekme tokat dövülen kocaya, bazı kişiler yerde de vurmaya devam etti. Araya girenler, darbedilen kişiyi kalabalığın elinden son anda kurtardı. İhbarla olay yerine gelen ekipler, tarafları polis merkezine götürerek ifadelerini aldı. Fenalaşan kadına ise yine çevredekiler yardımcı oldu.

“ADAMIN SUÇSUZ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM”

Olayı gören vatandaşlardan Mehmet Akif Akkaya, “Ben çalışıyordum, o sırada bir çığlık duymaya başladım. Dışarı çıkıp baktığımda bir kadının çığlık seslerini duydum. Sürekli çığlık atıyordu, bizde ne olur ne olmaz diye bakma gereği duyduk. Dışarıya çıktık, bir kadın adamın peşinden gidiyordu, kendini yere atıyordu, küfür ediyordu. Herkes içinde adamı kışkırtıyordu. Bir an da ortalık toplandı, herkes toplanmaya başladı. Adamı bir anda linç etmeye başladılar, ne olduğunu anlamadan, dinlemeden. Adamın hiçbir suçu olmadığını düşünüyorum ama adam da kışkırtmanın sonucunda küfür etmeye başladı. En sonunda adam küfür edince bir anda dayak yemeye başladı. Araya girdim, döven insanların elini ve kolunu tutmaya çalıştım. Fakat pek başarılı olamadım, adam boşuna dayak yedi. Benim gördüğüm en az 5 kişi vardı, 5 kişi adamı dövmeye çalıştı. Adamın suçsuz olduğunu düşünüyorum. Adam asla kadına vurmadı. Kışkırtmanın sonucunda kadına küfür etti insanlar yanlış anladı ve adamı dövmeye başladılar. Adam için üzüldüm, suçlu olduğunu kesinlikle düşünmüyorum. Kafasına vurdular, tekme attılar. Baya dayak yedi” ifadelerini kullandı.

Read More