Haberler İranlı zehir baronu ‘rekorla’ yakalandı

Haberler

Ferit Zengin / İSTANBUL – İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube ekipleri, uyuşturucu metamfetamin satan çetelere yönelik inceleme başlattı. Nisan ayının sonunda operasyon düzenlenen ve İran uyruklu şüphelilerden oluşan çeteden 15 kilo metamfetamin ele geçiren ekipler beş şüpheli şahsı da gözaltına aldı. 

Kaçarken yakalandı

Şehrin değişik ilçe ve semtlerinde kurduğu çoğaltma ve üretim atölyelerinde ürettiği metamfetamini sokak satıcıları ve toptancılar vasıtasıyla piyasaya sürdüğü belirlenen çetenin başını İran uyruklu uyuşturucu baronu R.K.’nın çektiği ve çetenin onun talimat ve organizasyonuyla hareket ettiği tespit edildi. Beykoz’da ormanlık alanda kiraladığı lüks bir villada kaldığı ve villayı aynı zamanda depo ve çoğaltım merkezi olarak da kullandığı belirlenen baron R.K.’yı dikkat çekmemek için değişik kimlik ve kılıklara girerek izlemeye alan ekipler, izleme ve takip çalışmalarının ardından 19 Mayıs tarihinde operasyon için harekete geçti. R.K.’nın adamlarına yönelik düzenlenen ikinci operasyonda iki şüpheli 170 kilo daha uyuşturucu ile ele geçiren ekipler, yurtdışına kaçmaya çalışan baron R.K.’yı havalimanına gitmek üzereyken Merter’de durdurduğu aracının içerisinde gözaltına aldı. Baronun gözaltına alındığı operasyonla eş zamanlı düzenlenen ikinci operasyonda Beykoz’daki villaya giren ekipler dört şüpheliyi 1 ton 117 kilo uyuşturucu metamfetimin ile yakalayıp gözaltına aldı.

1.3 ton ele geçirildi

Beykoz, Bahçelievler, Güngören, Esenyurt ve Bayrampaşa ilçelerinde son iki ay içerisinde gerçekleştirilen üç ayrı operasyonla ele geçirilen toplam 1 ton 317 kilo metamfetamin uyuşturucunun aynı operasyonda ele geçirilen en yüksek miktardaki metamfetamin olduğu açıklandı.

Read More