Haberler İki çocuk annesi kocasını öldürdü! 8,5 aylık hamile kadın beraat etti

Haberler

Cezaevine girerken 3. çocuğuna 1,5 aylık hamile olduğunu öğrenen karnı burnunda annenin cezaevi çıkışı çocuklarına koşup onlarla buluşma anı duygusal anlara sahne oldu. 8.5 aylık hamile kadın cezaevi önünde dakikalarca çocuklarına sarıldı.

Edinilen bilgiye göre, geçtiğimiz yıl Ağustos ayında Karesi ilçesi Ziyaretli Mahallesi’nde meydana gelen olayda, 2 çocuk annesi Rümeysa A., kendisine sürekli şiddet uyguladığı ve ölümle tehdit ettiğini ileri sürdüğü kocası Murat A.’ı pompalı tüfekle vurup ölümüne sebep oldu. Olayın ardından tutuklanan Rümeysa A. tutuklanıp cezaevine girdikten sonra 3. çocuğuna hamile olduğunu öğrendi.

Şu an 8.5 aylık hamile olan Rümeysa A. müebbet talebiyle yargılandığı Balıkesir Adliyesi 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada beraat edip tahliye oldu.

Kasten öldürme suçundan tutuklu bulunan Rümeysa A., Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile duruşmaya katıldı. A., mahkeme heyetine bir kez daha kendisini ve çocuklarını savunduğu için böyle bir olayın geliştiğini söyleyerek beraatını talep etti. Tarafları dinleyen mahkeme heyeti de “meşru müdafaa” kapsamında A.’ın beraatına karar verdi.

haberler İki çocuk annesi kocasını öldürdü 8,5 aylık hamile kadın beraat etti

KARNI BURNUNDA HALİYLE ÇOCUKLARINA KOŞTU

Tahliye işlemleri gerçekleşen Rümeysa A.’ı cezaevinden çıkışta 2 çocuğu Alya ve Nazmi Aras ile birlikte anne babası ve avukatı karşıladı.

Kapıdan çıktığında 50 metre ileride iki çocuğunu farkeden 8.5 aylık hamile kadın çocuklarına doğru koşmaya başladı. Özgürlüğüne kavuşan karnı burnunda anne ile 2 çocuğunun birbirlerine dakikalarca sarılıp kavuşma anları duygusal anlara sebep oldu. 3 kardeşlerinin olacağını duyan Alya ve Nazmi Aras bu sürprizi annelerine sarılarak kutladı. Tahliye olan kızına kavuşan anneanne ise gözyaşları içerisinde Rümeysa A.’ın avukatlarına teşekkür ederek, “Siz bize dünyaları verdiniz. Ne isterseniz yaparım” dedi. Tahliye sonrası evlatlarına kavuşan Rümeysa A. ise “Allah devletimizden razı olsun adaletin yerini bulduğunu düşünüyorum. Çocuklarıma kavuştum onların sayesinde. Sesimi duydukları için teşekkür ederim herkese” dedi.

Rümeysa A.’ın avukatları ise çok mutlu olduklarını belirterek soruşturmayı yürütme aşamasında en ufak ayrıntıları atlamayan Jandarma ile dosyayı en ince ayrıntısına kadar inceleyen mahkeme heyetine teşekkür etti. Tahliye olan Rümeysa A., açıklamaların ardından 2 çocuğuyla birlikte yeni evi ve yeni hayatına doğru yola çıktı.

“BOŞ BARDAKLARDAN ŞÜPHELENİP EŞİNİN KENDİSİNİ ALDATTIĞINI DÜŞÜNMÜŞ”

13 Ağustos 2021 tarihinde yaşanan cinayet olayında hayatını kaybeden Murat A.’ın eve geldiğinde camın önünde iki tane boş bardak görmesi üzerine eşi Rümeysa A.’a “akşam sen iki tane adamı eve aldın ve onlarla beraber oldun ya da onlara sana tecavüz ve sen bunu bana söylemiyorsun’ diye bir tartışma başlatıp eşini darp ettiği, eşini 6 saat evdeki bodrumda kilitli tutup darp ettiği, bütün evi dağıtarak tecavüz ya da birlikteliğin izlerini aradığı, Kullandığı uyuşturucu maddenin de etkisiyle bir takım senaryolar uydurduğu, Rümeysa A.’ın kendini savunmak için eline evde bulunan tüfeği alıp havaya doğru ateş etmek istediği sırada Murat A.’ın silaha müdahalesiyle beraber yaralanmasına ve daha sonra da ölmesine neden olduğu, Rümeysa A.’ın asıl maksadının eşini korkutmak olduğu, Olayın ardından eşinin yarasına müdahale ettiği belirtildi.

Read More