Haberler Hatalı basım 50 liralık banknotu 75 bin liraya satışa çıkardı

Haberler

Haberler İzmir’in Buca ilçesinde pastane işletmecisi Batuhan Akcan (36), hatalı basım olan 50 liralık banknotu 75 bin liradan satışa çıkardı. Akcan, “İlk gördüğümde parayı sahte sandım. Ancak daha sonra hatalı basım olduğunu öğrendim” dedi.

26.03.2022 – 12:37 | | Azat YILDIZ / İZMİR, (DHA)

haberler Hatalı basım 50 liralık banknotu 75 bin liraya satışa çıkardı

Buca’da pastane işleten esnaf Batuhan Akcan, geçen 15 Mart’ta kasadaki paraları sayarken 50 liralık bir banknot dikkatini çekti. Banknotun sağ üst köşesindeki ‘0’ rakamının eksik olduğunu fark eden Akcan, yaptığı araştırmaların ardından paranın hatalı basım olduğunu anladı. Akcan, “Akşam rutin olarak hesap yapıyordum. Hesap yaparken de paraları hep bir yöne bakacak şekilde düzenlerim. Yine bu işlem yaparken 50 liralık bir banknotun üzerindeki ‘0’ rakamının olmadığını fark ettim. Önce sahte para olduğunu düşündüm’ dedi.

haberler Hatalı basım 50 liralık banknotu 75 bin liraya satışa çıkardı

‘İYİ TEKLİF GELİRSE SATARIM’

Akcan, “Yaptığım araştırmalarda Merkez Bankası’nın hatalı basımlar yaptığını duydum. Bunun üzerine emin olmak için bankaya gittim ve paranın sahte olmadığını teyit ettim. Yaptığım araştırmada ve gördüğüm haberlerle biraz heyecana kapıldım. Haberlerde bu tarz paralara 50 bin lira ile 75 bin lira değer biçtiklerini gördüm. Koleksiyoncular yanlış basım paralara ilgi gösteriyorlarmış. Parama herhangi bir değer biçmedim ama güzel bir teklifle gelirlerse satmayı düşünüyorum” diye konuştu.

Read More