Haberler Haberler: Ceyda Düvenci’yi duygulandıran soru!

Haberler

Milliyet.com.tr
Ceyda Düvenci, Ağustos 2008’te iş insanı Engin Akgün ile evlendi. 2011’de Melisa Nur adını verdikleri kızları dünyeye gelen çift, Şubat 2013’te boşandı. Doğar doğmaz geçirdiği beyin kanaması yüzünden Serebral Palsi hastası olan kızının sağlığı için ilk andan itibaren mücadele eden oyuncu, 11’inci doğum gününde Melisa’ya sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla seslendi.

YEŞİL ELLE DİKAT ÇEKTİLER

Ceyda Düvenci, 6 Ekim Dünya Serebral Palsi Günü’ne ve Serebral Palsi hastası çocuklarda beslenmenin önemine dikkat çekmek için kızı Melisa’yla elini yeşile boyamıştı. Oyuncu, “Çocuğu Serebral Palsi tanısı alan ebeveynler, ilk olarak fizyoterapiye odaklanıyor. Ben de ilk başlarda böyle düşünüyordum. Ancak araştırdıkça gördüm ki fizyoterapi ve doğru beslenme eşit derecede önemli” demişti.

haberler Ceyda Düvenci: Melisayı 40 yaşındayken görmek isterim

“SEN BENİM BAŞIMA GELEN EN GÜZEL MELODİSİN”

Çok sözüm var sana dair. ‘Neden!’ diye isyan etmeye kalksam kelimelerin dünyanın etrafını defalarca turlar. Ama seni olduğun gibi yaşamaya dair sözlerime ömrüm de yetmez, dünyayı turlasan da binlerce kez tükenmez kelimelerim. Bana ben olmayı öğreten biriciğim, hayat amacımı bulduran ve en kıymetli anneliği yaşatan balköpüğüm. Hayatımızı yoktan varetme gücü ve şansı verdiğin için sana teşekkür ederim. Bugün bu kadar sevgi ve şefkatle sarmalanıyorsak bu sadece senin sayende. İyi ki doğdun, iyi ki beni seçtin annen olarak. Hayatın müzik, gücün müzik ve hayallerin müzik. Sen de benim başıma gelen en güzel melodisin. Melisa’m, dileğim; seni sen yapan tüm özelliklerinle kimseye muhtaç olmadan yaşayabilmen. Bunun için elimden geleni yapmaya devam edeceğim. Seni çok seviyorum benim canım kızım.

DÜVENCİ’Yİ DUYGULANDIRAN SORU

Şimdilerde meslaktaşı Bülent Şakrak ile mutlu bir evlilik sürdüren Ceyda Düvenci, NTV’de ekranlara gelen ‘Bambaşka Sohbetler’ programında Serkan Altunorak’ı konuk etti. Altunorak, sunucu Düvenci’ye, “Geçmişe dönmek istesen hangi ana dönmek istersin? Tek bir hakkın var. Geleceğe gitmek istesen hangi anını görmek istersin?” sorusunu yöneltti.

haberler Ceyda Düvenci: Melisayı 40 yaşındayken görmek isterim

“EN MERAK ETTİĞİM ŞEY BU”

Ünlü oyuncu, “Melisa’yı doğurduğum ana gitmek isterim. Yok, değiştiriyorum; Melisa’nın düşme riski yaşadığı güne gitmek isterim aslında. İleride de Melisa’yı 40 yaşındayken görmek isterim. En merak ettiğim şey bu” cevabı sonrası duygusal anlar yaşadı. Altunorak’ın sarılarak teselli ettiği Ceyda Düvenci, “Herhalde Melisa 40’larındayken ben olmam diye düşünüyorum. Evet, bunu isterim” ifadelerini kullandı.

haberler Ceyda Düvenci: Melisayı 40 yaşındayken görmek isterim

SEREBRAL PALSİ NEDİR?

Serebral palsi, genellikle bebek daha anne karnındayken ya da doğumdan sonraki kısa süre içinde meydana gelen beyin dokusundaki kalıcı hasar sonucunda ortaya çıkan ve hareket etme kabiliyetinde azalma ile seyreden bir hastalıktır. Beynin bir grup nörolojik bozukluklarını içeren geniş bir terimdir. Hareket fonksiyonlarındaki kısıtlılık ilerleyici değildir ancak yaşa bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Serebral palsi, dünyaya gelmiş bin canlı bebekten ikisinde görülür. Hamilelik süresi ve doğum kilosu azaldıkça, rahatsızlığın görülme sıklığında artış meydana gelir.

haberler Ceyda Düvenci: Melisayı 40 yaşındayken görmek isterim

Read More