Haberler Filenin Sultanları tarihi fırsatı kaçırdı! Guidetti: Berbat bir koçluk yaptım

Haberler

FIVB Dünya Şampiyonası çeyrek finalinde Türkiye ABD’ye 3-0 mağlup oldu. Polonya’da oynanan mücadelede bir türlü üstünlüğü yakakalayamayan Türkiye tarihi bir fırsatı kaçırdı. Millilerde başantrenör Giovanni Guidetti’nin sözleri ise dikkat çekti.

SULTANLAR GERİ DÖNDÜ, ABD MOLA ALDI
9-5’ten geri dönen Sultanlar seri yakaladı ve durumu 10-9’a getirdi. Zehra Güneş’in blok sayısıyla Türkiye beraberliği yakaldı. Bu sayı sonrası ABD moal almak zorunda kaldı.

ABD HATA YAPTI HANDE AFFETMEDİ
11-11 beraberlik sonrası hata yapan ABD’nin hatasını Hande Baladın afettmedi ve Türkiye’i maçta ilk kez öne geçirdi. Bu sayı sonrası toparlamayan ABD karşısında Sultanlar bir sayı daha buldu.

SALİHA’DAN KRİTİK BLOK
İlk setin sonlarına doğru farkı 3’e çıkarma şansı yakalayan ABD’yi durduran isim Saliha Şahin oldu.

haberler Filenin Sultanları tarihi fırsatı kaçırdı Guidetti: Berbat bir koçluk yaptım

ÜST ÜSTE İKİ İTİRAZ
Milliler ilk setin 23-19 olduğu sayı sonrası görüntülü değerlendirme istedi. ABD’nin fileye dokunduğu itirazı sonrası yapılan incelemede sayı geçerliliğini korudu. Sonraki sayının yine ABD’ye verilmesi sonrası Türkiye cephesi blok-out itirazında bulundu. Bu itiraz haklı bulundu ve sayı Türkiye’ye verildi.

Setin sonlarında ise farkı eritmeye izin vermeyen ABD ilk seti 25-22 kazandı ve 1-0 öne geçti.

SULTANLAR MÜTHİŞ BAŞLADI
İlk seti kaybeden Filenin Sultanları ikinci sete fırtına gibi başladı. 4-0’lık seri yakalanmasının ardından ABD cephesi son sayı için görüntülü değerlendirme istedi ve sayı ABD’ye geçti. Skor 3-1 oldu.

haberler Filenin Sultanları tarihi fırsatı kaçırdı Guidetti: Berbat bir koçluk yaptım

EBRAR KARAKURT NEFES ALDIRDI
ABD’nin setin ortalarına doğru farkı açmasının ardından Ebrar Karakurt ile Türkiye üst üste sayılar buldu ve durumu 12-11’e getirdi. Setin sonlarına doğru ağrılığını koyan ABD farkı iyice açtı. Türkiye’nin geri dönüşüne izin vermeyen ABD seti 25-15 aldı ve durumu 2-0’a getirdi.

GUIDETTI: BERBAT KOÇLUK YAPTIM
Set arasında verilen röportajda konuşan İtalyan koç Giovanni Guidetti; “Berbat bir koçluk yaptım çünkü berbat oynuyoruz. Ne yapacağımızı bulmalıyız. Bir sürü şeyi değiştirmeliyiz. Yaptığımız hiçbir şey ise yaramıyor. Çözüm bulmalıyız” ifadelerini kullandı

Spikerin ‘Bize söyleyeceğin bir çözüm var mı?’ sorusuna Guidetti: “Umarım onlar daha kötü oynamaya başlar” cevabını verdi.

6 SAYILIK FARKI ERİTTİ
3. sette Türkiye, ABD’nin farkı açmasından sonra yine geriden geldi. Ebrar Karakurt’un üst üste aldığı sayılar sonrası durum 12-9’a geldi ve ABD mola almak zorunda kaldı. Sultanlar seti 25-20 kaybetti ve turnuvaya veda etti.

EN SKORERİMİZ EBRAR
Mücadelenin en skorer ismi 15 sayı ile Ebrar Karakurt oldu. Ebrar mücadeleyi 3 blok ile tamamladı. Zehra Güneş ise 11 sayı kaydetti ve 3 blok buldu.

TARİHİ FIRSATI KAÇIRDIK
Filenin Sultanları, ABD’yi mağlup etseydi tarihinde ilk kez Dünya Şampiyonası’nda yarı finale yükselmiş olacaktı.

haberler Filenin Sultanları tarihi fırsatı kaçırdı Guidetti: Berbat bir koçluk yaptım

haberler Filenin Sultanları tarihi fırsatı kaçırdı Guidetti: Berbat bir koçluk yaptım

Read More