Haberler Facia sonrası kahreden görüntü! Aynı tabut 3 can

Haberler

Dulkadiroğlu ilçesi İsa Divanlı Mahallesi 35020’nci Sokak’taki müstakil evde gece saatlerinde yangın çıktı. Evden çıkan dumanları görenler, 112 Acil Çağrı Merkezi’ne haber verdi. Kısa sürede alevleri söndüren ekipler, kardeşler Zehra Elabdullah, Abdurrahman ile Muhammed Atla’nın cesedi ile karşılaştı. Kardeşlerin cenazeleri, Kahramanmaraş Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

class=’medyanet-inline-adv’>

haberler Facia sonrası kahreden görüntü Aynı tabut 3 can

Otopsilerin ardından cenazeler, yakınlarına teslim edildi. Zehra ile aynı tabuta konan Muhammed ve Abdurrahman’ın cenazeleri, kılınan namazın ardından Kapıçam Şehir Mezarlığı’nda toprağa verildi. Yaşları küçük olduğu için kardeşlerden Abdurrahman ve Muhammed Atla aynı mezara defnedildi.

haberler Facia sonrası kahreden görüntü Aynı tabut 3 can

Çocukların annesi Meryem Atla, cenazede ayakta durmakta güçlük çekerken ağıtları yürek yaktı. Baba Muhammed Atla’nın ise bir yıl önce hayatını kaybettiği öğrenildi.

3 KARDEŞ BU EVDE HAYATINI KAYBETTİ

Gece saatlerinde çıkan yangında Suriye uyruklu Zehra El Abdullah Atla (11), Abdurrahman Atla (3) ve Muhammed Atla (1) hayatını kaybetmişti. Elektrikli ısıtıcıdan kaynaklanan bir arızadan dolayı çıktığı tahmin edilen yangın sonrası evde oluşan hasar gözler önüne serildi. Çıkan yangın sonrası evde bulunan eşyaların küle döndüğü görülürken, odada bulunan 2 adet tüpün patlamaması da daha büyük bir facianın yaşanmasının önüne geçti.

class=’medyanet-inline-adv’>

haberler Facia sonrası kahreden görüntü Aynı tabut 3 can

 ‘ELEKTRİKLİ ISITICAN ÇIKTIĞI TAHMİN EDİLİYOR’

Yangın çıkan evin komşusu Fatih Kantarcı, “Yangın esnasında biz uyuyorduk. Gece saat 12.00’de benim kapı çalındı ve kalktığımda her yer duman içerisindeydi ve zor çıktık evden, kendimizi zor kurtardık ve sonrasında itfaiye ve sağlıkçıları aradık. Anneleri evde yoktu yangın sırasında, kendisini aradığımızda çarşıda olduğunu söyledi. Anneleri sonradan geldi buraya. Bunlar soba kullanmadığı için yangının elektrikli ısıtıcıdan çıktığı tahmin ediliyor. Bu evde oturanlar elektrikli ısıtıcı ile ısınıyorlardı. Elektrikli ısıtıcı yanmış, yangın da bu nedenden dolayı çıkmış olabilir” diye konuştu.

haberler Facia sonrası kahreden görüntü Aynı tabut 3 can

Çocukların babasının ise daha önce hayatın kaybettiği bildirilirken, olayla ilgili inceleme ise halen devam ediyor.

Read More