Haberler Ev sahibinin zam yapmasına öfkelenen kiracı evi yaktı

Haberler

İstanbul Sultangazi Uğur Mumcu Mahallesi’nde kira artışını kabul etmediği için ev sahibi Emel A. ile kiracısı Tahsin K., arasında tartışma çıktı.

Ev sahibi Emel A., kiracısı Tahsin K.’dan şikayetçi oldu. Emel A.’nın kızı Esra A., “Tahsin K., 8 yıllık kiracımız. Her sene kirasını kendisi belirlerdi. Geçtiğimiz yıl kira artışı yaparken, bir sonraki sene daha farklı bir fiyat belirleyeceğimizi söylemiştik. Bu yıl kirayı bin TL’den 2 bin TL’ye çıkartmak istedik, ödeyemeyeceğini söyledi. Aracılar girdi devreye, çocuğu yeni doğmuştu, maddi durumunu da dikkate alarak 500 daha indirdik. Kira bedelini bin 500 TL olarak belirledik, o da kabul etti. Aradan bir gün geçti ve evi yaktı” diye konuştu. 

haberler Ev sahibinin  zam yapmasına öfkelenen kiracı evi yaktı

“ÇIĞLIKLAR İÇİNDE DIŞARI ÇIKTIK”

Esra A. “Evi yakmasından bir saat önce eşi can güvenliği nedeniyle evi terk etmiş. Kayınvalidesi annemi arayıp, ‘Evden çıkın, yangın çıkartacakmış, kendinizi kurtarın’ diyor. Yangını ocağın üzerinde erittiği bir plastiği tüm eve damlatarak çıkardığını düşünüyoruz. Çok hızlı yayıldı, saniyeler içinde duman kokusu aldık, kapılarımız şişti. Çığlıklar içinde dışarı çıktık. Gerekçesi ne olursa olsun, yaptığı şeyi haklı göstermez. Bu apartmandaki insanların hayatlarını tehlikeye attı. Güvenlik kameralarından gördük ki, biz çığlık çığlığa bağırırken, adam sokağın başında sakin bir şekilde bekliyordu” diye konuştu.

haberler Ev sahibinin  zam yapmasına öfkelenen kiracı evi yaktı

“EVİ BOŞALTTIKTAN SONRA ATEŞE VERDİ”

Mahalle sakinlerinden Mikail Çoban ise, “Ev sahibi ile kiracı arasında kira zammı yüzünden tartışma yaşanmış. Ev sahibi bin TL olan kirayı, 2 bin 500 TL’ye çıkarmış. Kiracı da bunu kabul etmemiş. Evi boşalttıktan sonra, gece gelip evi ateşe vermiş” dedi.

haberler Ev sahibinin  zam yapmasına öfkelenen kiracı evi yaktı

Read More