Haberler Eşinden korktuğu için tek başına doğurup, komşusunun evinin önüne bırakmış

Haberler

Burdur Karacaören köyünde oturan Mehmet Mustafa Taşlıoğlu, 19 Aralık sabahı evinin önünde battaniyeye sarılı bir bebek gördü. Çağrılan ambulansla Burdur Devlet Hastanesi’ne kaldırılan ve 7 saat dışarıda kalan bebeğin hipotermi geçirdiği belirlendi. Yeni doğan kız bebek, buradaki ilk tedavisinin ardından Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne sevk edildi. Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi’nde kuvöze alınan bebeğe antibiyotik tedavisi uygulanıyor.

class=’medyanet-inline-adv’>

haberler Eşinden korktuğu için tek başına doğurup, komşusunun evinin önüne bırakmış

ANNENİN İFADESİ ORTAYA ÇIKTI

Çalışma başlatan jandarma, bebeği doğurup, sokağa terk eden kişinin M.Y. olduğu belirledi. Ekiplerce dün gözaltına alınan, evli ve 3 çocuğu daha olan M.Y. ifadesinde, bebeğin eşinden olduğunu belirtti. Eşinden korktuğu için tek başına dünyaya getirdiği bebeği, bakabileceğini düşündüğü komşusunun evinin önüne bıraktığını anlatan M.Y., ifadesi sonrası serbest bırakıldı.

Bebeğin tedavisinin ardından aileye teslim edileceği bildirildi. 

haberler Eşinden korktuğu için tek başına doğurup, komşusunun evinin önüne bırakmış

“AĞLAMA SESİ GELİYORDU, ÖYLE FARK ETTİK”

Bebeği bulan Mehmet Mustafa Taşlıoğlu, “Gece saat 03.00 sıralarında kapı tıkırtısı oldu. Biz korktuğumuzdan çıkıp bakmadık. Sabah saat 10 civarında tavukları yemlemek için dışarıya çıktığımızda kapının önünde bebeği gördüm. Hanımıma seslendim. O hemen gelip içeriye aldı bebeği. Sobayı yakıp ısınmasını sağladık. Daha sonra muhtara haber verdik. Muhtar da jandarmaya ve 112’ye haber vermiş. Ambulans ve jandarma geldi bebeği alıp götürdüler. Sabah kalktığımızda çocuk ağlama sesi geliyordu, öyle fark ettik” dedi.

class=’medyanet-inline-adv’>

Gülay Taşlıoğlu ise, “Eşim kapıyı açınca ‘Bebek var burada’ dedi. Ben de inanmadım, ‘Ne bebeği olur burada?’ dedim. Sonra kucaklayıp içeri aldı bebeği; ben de örtü buldum içeriden, iyice sardım bebeği. Sobanın yanına koyduk bebeği, sonra haber verdik. Sanki ormanda doğmuş gibi yüzünde odun kırıntıları, toprak vardı. Bebek çok üşümüştü, ayakları morarmıştı. Normal kıyafet giydirmişler ama ayağında bir şey yoktu” diye konuştu.

haberler Eşinden korktuğu için tek başına doğurup, komşusunun evinin önüne bırakmış

Olaydan bir gün sonra bebeğin kendisine ait olduğunu söyleyen, aynı köyde yaşayan bir kadın ortaya çıktı. Jandarma ekiplerine çocuğun kendine ait olduğunu söyleyen kadının, gerekli testlerin yapılması için Burdur Devlet Hastanesine götürüldüğü bildirildi.

Read More