Haberler ‘Erdoğan’ın adaylığı meşrudur, yasaldır’

Haberler

ANKARA Milliyet –Bahçeli’nin konuşmasından satır başları özetle şöyle:

ALTIN VURUŞ: MHP adım adım 2023’ün kemer taşlarını döşemektedir. Allah sütü verir, ama sütlacı yapacak bizleriz. Cumhur İttifakı’nın önü açıktır, zillet ittifakının siyasi ömrüyle birlikte önü de kapalıdır. Türk milleti zemzem diye sunulan zehri asla içmeyecek, zilletin zelil olması için altın ve demokratik vuruşunu 2023 yılının Haziran ayında yapacaktır.

ADAYLIK TARTIŞMASI: Sayın Cumhurbaşkanımızın hiçbir sisli ve şüphe çeken yanı olmayan mutlak adaylığı üzerinde ya tutarsa diyerek polemik yapan, nifak yayan zillet faillerine diyorum ki, yenilen pehlivan güreşe doymazmış, ama sizi doyuracağız. Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın adaylığı meşrudur, yasal ve anayasaldır. 2023’de Sayın Cumhurbaşkanımız tekrardan ve yeniden, hatta çok güçlü bir şekilde Cumhurbaşkanı seçilecektir.

HAYAL DÜNYASINDA: Saadet Partisi’nin Genel Başkanı, 2023 seçimlerine ilişkin olarak, ‘Yüzde 100 kazanırız diyemem, ama yüzde 99,99 kazanırız’ açıklamasını yapmış. Sayın Karamollaoğlu’na hayal dünyasında mutluluklar diliyor, Allah’tan da kendisine ve diğer zillet ortaklarına basiret ve izan temenni ediyoruz.

İDAMI DESTEKLERİZ: Orman yakanlarla mücadele etmek amacıyla idam cezası tartışmalarını çok yararlı gördüğümü, şayet bu cezanın tekraren hukuk mevzuatımıza girmesiyle ilgili bir kanun teklifi gelirse de seve seve destek olacağımızı ifade ediyorum. Bununla da kalmayıp, idam cezasının kadın cinayetlerini, tecavüz ve terör suçlarını da kapsayacak bir genişlik içinde olmasını ümit ediyorum..

NEREDEN BİLİYORDUN?: Sayın Kılıçdaroğlu, yine çamura yattın. “Orman yangını olacağını herkes biliyordu” diyerek itirafta bulunmuş. Sayın Kılıçdaroğlu orman yangının çıkacağını nereden biliyorsun? Kim sana kripto mesajlar gönderiyor? Bu sorulara cevap vermek durumundasın.

NATO ZİRVESİ KAVŞAK: NATO Liderler Zirvesi önemli bir kavşaktır. MHP olarak İsveç ve Finlandiya’nın pişmanlık emaresi göstermeden, dürüst ve çelişkisiz bir diplomasi rotasına girmeden, üstelik terörle aralarına kalın bir çizgi çekmeden NATO’ya üye olmalarına karşıyız, karşı duracağız.

TAM KADRO DESTEK: MHP grubu, TBMM yaz tatiline girmeden evvel sırasıyla ele alınacak kanun tekliflerinin görüşmelerine eksiksiz katılacaktır, oylamalara tam kadro katılıp esteğimizi göstereceğiz.

‘Türk Ocakları ciğerimizi dağlamıştır’

Bahçeli konuşmasında, Türk Ocakları’nın sempozyumu’na Kılıçdaroğlu ile İmamoğlu’nun davet edilmesini de sert sözlerle eleştirdi. Bahçeli, “Biz bu hazin manzarayı nasıl okuyalım? Nasıl yorumlayalım? Sözüm Türk Ocakları’nın 3-5 yöneticisinedir. Ya bunu nasıl yaptınız? Bu gaflete nasıl kapıldınız? Kılıçdaroğlu’nun ‘din halkın afyonudur’ diyen, üstelik İslam dünyasıyla ilgili bir sempozyumda, Karl Marx’tan alıntı yaparak salonda hazır bulunanlara hitap etmesine nasıl katlandınız? Ben çok üzüldüm. Türk Ocakları 110 yıl evvel millet zillete düşmesin diye kurulmuştu, ama 110 yıl sonra zillete ev sahipliği yaparak geçmişine kalın bir sünger çekmiş, bizim de ciğerimizi dağlamıştır” dedi.

Read More