Haberler Dünyaca ünlü 3 kahinden 2023 kehanetleri! ‘Büyük felaketler kapımızda’

Haberler

Derleyen: Fazilet Şenol / Milliyet.com.tr – İnsanlığın geleceği tahmin etme ve öngörme merakı en az ilk insan kadar eskiye dayanıyor. Tarihin kimi zamanlarında ortaya çıkan bazı insanlar, geleceği ‘öngörmesi’ ile ölümünden yıllar sonra bile adından sıkça söz ettiriyor. Baba Vanga ve Nostradamus da bu isimlerin en başında yer alıyor. Dünyaca ünlü kahinler seneler öncesinden 2023 yılı için de pek umut verici olmayan bazı tahminlerde bulundu. Üstelik öngörüleri doğru çıkan ve 2023 için kehanetlerde bulunan medyum Nicolas Aujula’nın da onları destekler nitelikte öngörüleri var. İşte bugüne kadar birçok olayı yıllar öncesinden tahmin edebilmiş 3 kahinin 2023 yılına dair tahminleri.

class=’medyanet-inline-adv’>

haberler Dünyaca ünlü 3 kahinden 2023 kehanetleri Büyük felaketler kapımızda

1- BABA VANGA: GÖKYÜZÜNDE ‘BÜYÜK YANGIN’

11 Eylül terör saldırılarını, Obama’ın başkan seçilmesini, Çernobil Faciası’nı, Prenses Diana’nın ölümünü, Sovyetler Birliği’nin dağılmasını, hatta koronavirüs salgınını dahi bilen Baba Vanga’nın kehanetleri ölümünün üzerinden 24 yıl geçmesine rağmen hâlâ büyük bir ilgiyle merak ediliyor. Öngörüleri için geriye yazılı bir metin bırakmayan Baba Vanga’nın 2023 yılı için söyledikleri ise pek iç açıcı değil!

Öyle ki Baba Vanga yıllar öncesinden 2023 yılında dünyanın ölümcül bir güneş fırtınasının hedefi olacağı kehanetinde bulundu. Gökyüzünde büyük bir ateşe benzetilen ve ‘Büyük Yangın’ olarak anılan fırtına kehaneti şu ifadelerle betimlenmişti:

“Gökyüzünün tamamı alevler içinde gibiydi, sanki gökyüzü yanıyordu.”

Ayrıca ünlü kahine göre dünyaca ünlü mistik bir ülke 2023’te biyolojik silah denemesi yapacak. Ad vermemesine rağmen pek çok sosyal medya kullanıcısı bu ülkelerin Rusya, Çin, Kuzey Kore veya İran olabileceğini düşünüyor. Ayrıca Baba Vanga, 2023’te Dünya’nın yörüngesinde değişiklik yaşayanacağını da iddia etti ama bu tahminini detaylandırmadı. Baba Vanga’nın bu kehanetinin gerçekleşmesi ise Dünya’nın Güneş’e biraz daha yaklaşması ve buna bağlı olarak artan radyasyon ve sıcaklıkların büyük bir felakete yol açması olarak yorumlanıyor.

class=’medyanet-inline-adv’>

Baba Vanga 2023 yılında normal doğumun yasaklanacağını ve bebeklerin laboratuvarda ‘üretileceği’ni de iddia etmişti. Kehanete göre hükümet liderleri tüm insan yaşamının bir laboratuvar ortamında gerçekleştirilmesi çağrısında bulunacak. Baba Vanga’nın 2023 için yaptığı pek çok öngörü içerisinden en çarpıcı olanı ise potansiyel bir nükleer santral patlaması yaşanması. Çernobil Felaketi sonrası dile getirdiği bu kehaneti, özellikle Rusya-Ukrayna savaşının yaşandığı bu dönemde oldukça korku verici olarak nitelendirildi.

haberler Dünyaca ünlü 3 kahinden 2023 kehanetleri Büyük felaketler kapımızda

2- NOSTRADAMUS: TÜM DÜNYAYI SARAN HUZURSUZLUK

2022 yılı için söylediği 5 kehanetten 4’ü gerçekleşen Nostradamus’un 2023 kehanetleri de oldukça ürkütücü. Fransız bir astrolog olan Nostradamus, 1555 senesinde kaleme aldığı ‘Les Propheties’ isimli kitabında, 2023 yılı için de bazı öngörülerde bulundu. Bunlardan ilki ise III. Dünya Savaşı oldu. “Büyük savaşın 7 ayında insanlar kötülük yapmaktan öldü” diyerek kehanetini yazan Nostradamus, Fransa’da bulunan Rouen ve Evreux şehirleri hakkında ise ‘Krala yenilmeyecek’ ifadelerini kullanıyor. Bu kehanet sürmekte olan Rusya-Ukrayna savaşının III. Dünya Savaşı’na dönüşebileceği şeklinde yorumlandı.

class=’medyanet-inline-adv’>

Ünlü kahinin bir diğer öngörüsü ise kraliyet sarayının üstünde bir ateş olacağıydı. Bu kehanet medeniyetin küllerinden yeni bir dünya düzeninin doğacağı şeklinde yorumlandı. Nostradamus 2023’te sıcaklıkların daha da yükseleceğini ve deniz seviyelerinin beklenmedik düzeye çıkacağını ise şöyle kaleme almıştı:

“Güneş parıldayan denizi yakacak. Karadeniz’in canlı balıkları neredeyse kaynayacak. Rodos ve Cenova yarı aç kalacak, yerel halk zahmet çekecek.”

Nostradamus’a göre tüm dünyada yaşam koşullarının zorlaşması ve küresel ısınmanın giderek kontrolden çıkmasıyla toplumdaki huzursuzluk 2023’te zirveye ulaşabilir. Nostradamus kitabında, “Er ya da geç büyük değişikliklerin yapıldığını, görkemli korkuları ve intikamı göreceksiniz” diye de yazdı. 

haberler Dünyaca ünlü 3 kahinden 2023 kehanetleri Büyük felaketler kapımızda

3- NICOLAS AUJULA: SIRTLARINI DÖNECEKLER

class=’medyanet-inline-adv’>

Eski ABD başkanı Donald Trump’ın seçimde yenileceğini, Black Lives Matter hareketininin doğacağını ve Paris’teki büyük Notre-Dame Katedrali’ndeki yangını önceden tahmin ettiğini öne süren Londralı medyum Nicolas Aujula da 2023 tahminlerini açıkladı.

Koronavirüsün adı ortada bile yokken, 2018 yılında dünyayı sarsacak bir salgının yaşanacağını söyleyen Aujula, “Kraliyet ailesinin gelirinin ve popülaritesinin düşeceğini düşünüyorum. Böylece mülklerini satabilirler veya bir mülklerini otele çevirebilirler veya gelirlerini çeşitlendirmek zorunda kalacaklar” dedi. Ünlü medyum İngiltere’nin yeni kralını kalp sorunlarının beklediğini de ekledi. Aujula, 2023’te kraliyet ailesinin popülaritesinin yerle bir olacağını ve bugüne kadar onlarla ilgili her şeyi büyük bir merakla okuyan ve izleyen milyonların onlara sırtlarını döneceği görüşünde.

Ayrıca Nicholas Aujula, 2023’ün bazı ünlülere hiç yaramayacağını söyledi. Ona göre yeni yıl dünya yıldızı Madonna’ya kalp kırıklığı getirecek. Medyum, Madonna’nın ‘büyük bir acıyla’ sarsılacağını, listelerin en üst sıralarından inmeyen ve Jay Z. ile mutlu bir evlilik sürdüren Beyonce’un bu yıl her şeyi sorgulayacağını söyledi. Aujula’ya göre Beyonce, hayatında bir geçiş dönemi yaşayacak, evlilik ve iş ilişkilerini de gözden geçirmek zorunda kalacak. 

İngiltere’de iktidarda olan Muhafazakar Parti bu yıl 3 lider değişikliği gördü. Boris Johnson 7 Temmuz’da istifa etti, ardından Liz Truss göreve geldi. Truss, açıkladığı ekonomi politikalarına gelen tepkilerin ardından koltuğunu bırakmak zorunda kaldı. Sonrasında Hint kökenli Rishi Sunak, ülkenin yeni başbakanı oldu. Aujula, Muhafazar Parti’deki talihsizliğin bu yılda devam edeceğini öne sürdü. Kahine göre Muhafazakar Parti haziran ve ağustos ayında bir kriz daha yaşayacak.

Read More