Haberler Denizli’de aranan 2 gençten acı haber! Vahşi cinayette tüyler ürperten detay

Haberler

Denizli’nin Acıpayam ilçesinde öldürülüp, gömüldükleri belirtilen İsmail Yalçın (17) ile Hasan Akköse’nin (19) üzeri toprak ve kaya parçaları ile doldurulmuş su kuyusunda cesetleri bulundu. Cinayeti itiraf eden Mustafa Akköse’nin 2 genci mangal bahanesiyle ormana çağırdığı, burada İsmail Yalçın ile Hasan Akköse’yi av tüfeği ile öldürdükten sonra cesetlerini gizlediği, ertesi gün de başkasından aldığı araçla cansız bedenleri alıp su kuyusuna attığı belirlendi.

Acıpayam’da 9 Haziran’da evlerinden çıkıp, dönmeyen İsmail Yalçın ve Hasan Akköse için aileleri kayıp başvurusunda bulundu. İhbarı değerlendiren polis ekipleri, Yalçın ve Akköse’nin en çok gittiği Serinhisar ilçesine bağlı Aydoğdu Yaylası’nda arama yaptı. Ekipler, Yalçın ve Akköse’nin evden çıkıp, bindikleri otomobili terk edilmiş, cep telefonlarını ise parçalanmış halde ormanda buldu. İncelemede bölgede kan izlerine de rastlanıldı. Bölgede inceleme yapan ekipler, ikilinin en son birlikte görüldüğü Mustafa A.’yı gözaltına aldı.

9 ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDI

Asayiş Şube Cinayet Büro Amirliği ekipleri, iki gencin öldürülüp, gömüldüğünü belirledikten sonra cinayeti itiraf eden Mustafa Akköse ile olaya karıştığı ileri sürülen 8 şüpheliyi daha gözaltına aldı. Şüphelilerden birinin, kayıp gençlerin Serinhisar ilçesi Develikuyusu mevkisinde olabileceğini söylemesi işe ekipler, çalışmalarını burada yoğunlaştırdı. Ekipler, pazar gecesi ovadaki bir su kuyusunun üzerinin kısa süre önce toprak ve kaya parçaları ile doldurulduğunu belirledi. 25 metre derinliğindeki su kuyusunun boşaltılmasına karar verilip, itfaiyeden yardım istendi. Pazartesi günü ekipler, kuyunun boşaltılması için çalışma başlattı. Bölgeye gönderilen 2 ekskavatör ve 1 kepçe iki gün boyunca 25 metre derinliğindeki su kuyusuna paralel kazı çalışması yaptı.

haberler Denizlide aranan 2 gençten acı haber Vahşi cinayette tüyler ürperten detay

İTFAİYE 5 SAAT ELLE KAZI YAPTI

Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri, cesetlere zarar vermemek için titiz bir çalışma yürüttü. Ekipler, iş makinelerinin ardından kazma ve küreklerle çalışmalarına devam etti. Cesetlerin üzerine atılan 2 metre boyundaki taş parçaları, itfaiye erlerince tek tek taşındı. 5 saat süren elle kazının ardından 2 gencin cesetlerine, saat 05.00 sıralarında ulaşıldı. İlk incelemede gençlerden birinin başından, diğerinin ise sırtından tüfekle vurularak öldürüldüğü belirlendi. Cenazeler otopsi için Pamukkale Üniversitesi Hastanesi Adli Tıp Kurumu’nun morguna kaldırıldı.

İKİ GENÇ TOPRAĞA VERİLDİ

İsmail Yalçın ile Hasan Akköse’nin cenazeleri Pamukkale Üniversitesi Hastanesi Adli Tıp Kurumu’nda yapılan otopsi sonrası ailelerine teslim edildi. Hasan Akköse’nin cenazesi Serinhisar ilçe mezarlığında, İsmail Yalçın’ın cenazesi ise Acıpayam ilçesinin Dedebağ Mahallesi mezarlığında toprağa verildi.

haberler Denizlide aranan 2 gençten acı haber Vahşi cinayette tüyler ürperten detay

9 KİŞİDEN 7’Sİ TUTUKLANDI

Çifte cinayetle ilgili gözaltına alınan 9 şüpheli de dün adliyeye sevk edildi. Cinayetleri işlediğini itiraf eden Hasan Akköse’nin uzaktan akrabası Mustafa Akköse’nin aralarında bulunduğu 7 kişi tutuklandı, diğer 2 kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Şüphelilerin ifadelerine göre, Mustafa Akköse’nin 2 genci 9 Haziran’da mangal bahanesiyle ormana çağırdığı, burada İsmail Yalçın ile Hasan Akköse’yi av tüfeği ile öldürdükten sonra cesetlerini gizlediği, ertesi gün de başkasından aldığı araçla cansız bedenleri alıp su kuyusuna attığı belirlendi. Mustafa Akköse’nin daha sonra aldığı otomobili bir akaryakıt istasyonunda yıkayıp, sahibine teslim ettiği ortaya çıktı. Mustafa Akköse’nin ayrıca tutuklanan bazı şüpheliler ile cesetleri attıktan sonra su kuyusunu taş ve toprakla doldurdukları tespit edilirken, 10 yıl önce işlediği cinayet nedeniyle girdiği cezaevinden bir süre önce çıktığı öğrenildi. 

KAN DONDURAN DETAYLAR

İsmail Yalçın ve Hasan Akköse ile geçtiğimiz Perşembe akşamı ormanlık alanda buluşan Mustafa A.’nın, tartıştığı gençleri tüfekle öldürdükten sonra bölgeden ayrıldığı, ertesi gün emanet aldığı bir araçta tekrar olay yerine gelerek bagaja koyduğu cesetleri su kuyusuna attığı ileri sürüldü. Bir yakıt istasyonunda temizlediği otomobili sahibine teslim eden zanlının, benzin ve tiner dökerek kuyuyu ateşe verdiği, çok derin olan kuyuda yeterli oksijen bulunmaması nedeniyle cesetlerde yanık oluşmadığı belirtildi. Yakma girişimi sonuçsuz kalan zanlının, daha sonra anlaştığı 8 kişiyle bölgeye dönüp su kuyusunun içerisini taş toprakla doldurttuğu öne sürüldü.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Denizli Valiliği, Acıpayam ilçesinde kaybolan ve yanmış cesetleri Serinhisar ilçesindeki bir su kuyusunda 2 gün boyunca süren kazı çalışması sonrası 24 metre derinlikte bulunan İsmail Yalçın ile Hasan Akköse’yle ilgili yazılı açıklama yaptı. 9 Haziran’da kaybolan İsmail Yalçın’ın ailesinin kayıp başvurusu yaparak, hayatından endişe ettiğini bildirdiği belirtilen açıklamada, “Yapılan çalışmalar ve incelenen kamera kayıtlarından, kayıp İsmail Yalçın’ın ve arkadaşı Hasan Akköse’nin kullandıkları araçla Serinhisar ilçesine doğru gittikleri tespit edilmiştir. Genişletilen tahkikat neticesinde, kayıp 2 kişinin kullandıkları aracın Serinhisar ilçesi ormanlık alanda terk edilmiş olarak bulunması üzerine, çalışmalar bu bölgede yoğunlaştırıldı. Kayıp Yalçın ve Akköse’nin önceden husumetli oldukları başka bir kişiyle karşılaştıkları bilgisine ulaşılmıştır. Kayıp 2 kişinin öldürülmüş olabileceği yönünde kuvvetli şüphe ve bilgilere dayalı olarak yapılan araştırmalarda, olaya karıştığı tespit edilen 9 şüpheli düzenlenen operasyon neticesinde yakalanmıştır. Şüpheli şahısların yapılan sorgulamasında, kayıp 2 kişiyi öldürdükleri ve cansız bedenlerini Serinhisar ilçesi Ovacık mevkinde bulunan boş arazi içerisinde bulunan yaklaşık 24 metre derinliğindeki boş su kuyusuna yakarak attıkları, kuyunun bir kısmını kendi imkanları ile doldurdukları tespit edilmiştir. Kayıp kişilere ait bedenleri bulmak için iş makineleri ve itfaiye görevlilerinin de dahil olduğu arama çalışmalarına başlanmıştır. 15 Haziran’da saat 04.30 sıralarında kayıp İsmail Yalçın ve Hasan Akköse’nin cansız bedenlerine kuyu içerisinde ulaşılmıştır” denildi.

Açıklamada gözaltına alınan şüphelilerden 7’sinin ‘birden fazla kişiyle kasten öldürme’ suçundan sevk edildikleri adliyede tutuklandıkları da belirtildi. Kuyudan ve kazı çalışmalarından fotoğraf ve video da paylaşıldı. 

haberler Denizlide aranan 2 gençten acı haber Vahşi cinayette tüyler ürperten detay

haberler Denizlide aranan 2 gençten acı haber Vahşi cinayette tüyler ürperten detay
haberler Denizlide aranan 2 gençten acı haber Vahşi cinayette tüyler ürperten detay

Read More