Haberler Buz gibi suya daldı bir daha çıkmadı! Kimliği şoke etti…

Haberler

Haberler Rusya’da eksi 5 derecede buz tutan nehre giren 40 yaşındaki kadın bir daha çıkamadı. Rus medyası kadının kimliğini ilk kez açıkladı.

• 25 Ocak 2022 – 08:36 • Son Güncelleme:

• 25 Ocak 2022 – 08:36 • Son Güncelleme:

1haberler Buz gibi suya daldı bir daha çıkmadı Kimliği şoke etti...

Rusya’ya bağlı Leningrad Bölgesi’ndeki Oredezh Nehri’nde 19 Ocak’ta Ortodoks Hristiyanlar, Vaftiz Bayramı olarak da bilinen Epifani Bayramı nedeniyle suya girdi. Bölgeye giden 40 yaşındaki kadın, eşi ve çocuklarıyla birlikte buz tutan nehre girmek istedi.

2haberler Buz gibi suya daldı bir daha çıkmadı Kimliği şoke etti...

Nehrin yüzeyinde bulunan buz tabakasının kesilmesinin ardından soğuk suya atlayan kadının buza çarptığı görüldü. O an gözden kaybolan kadının başında duran kişi ise bir şeylerin yolunda gitmediğini görünce bağırmaya başladı.

3haberler EŞİ DE ATLADI

Haberler EŞİ DE ATLADI

O esnada kadının eşi de soğuk suya atladı. Eşini sudan çıkarmaya çalışan adam, su altında karısını göremeyince dışarıya çıktı. Bu sırada kadının çocukları da ‘anne’ diye bağırmaya başladı.

4haberler Buz gibi suya daldı bir daha çıkmadı Kimliği şoke etti...

Kadının son anlarının görüntülendiği olayın ardından nehir altında arama çalışmaları başlatıldı. Nehirde kaybolan kadının cesedine ulaşılamazken, bölge savcılığı olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

5haberler Buz gibi suya daldı bir daha çıkmadı Kimliği şoke etti...

Bugün Rus medyasına yansıyan haberlerde, kadının kimliği ilk kez açıklandı. Hayatını kaybeden kadının 40 yaşındaki iki çocuk annesi Anna Uskova olduğu ortaya çıktı.

6haberler Buz gibi suya daldı bir daha çıkmadı Kimliği şoke etti...

St Petersburg’da yaşayan ve avukatlık yapan kadının, şiddetli akıntı nedeniyle buzun altına sürüklendiği aktarıldı. 50 yaşındaki iş insanı kocası Yury de suya daldı ama onu kurtaramadı.

7haberler Buz gibi suya daldı bir daha çıkmadı Kimliği şoke etti...

Kalın buza bir delik açıldı ve Anna suya daldığında hava sıcaklığı -5 santigrat derece civarındaydı. Tek parça siyah bir mayo giyen kadının 14 yaşındaki kız ve 10 yaşındaki erkek çocuğu çığlıklarla ağladı.

8haberler Buz gibi suya daldı bir daha çıkmadı Kimliği şoke etti...

Devlet kurtarma ekipleri tarafından tekrarlanan dalışlarda kadının cesedi bulunamadı ve şimdi gönüllüler su altı drone’larıyla onu bulmaya çalışıyor.

9haberler Buz gibi suya daldı bir daha çıkmadı Kimliği şoke etti...

Anna’nın oğlunun yüzme antrenörü Anastasia Lunika, Komsomolskaya Pravda gazetesine yaptığı açıklamada, “Gerçekten çok iyi bir aile, oğulları yüzmek için bana geliyor ve bunda başarılı. Ailenin başına gelen trajedi nedeniyle çok üzgünüm” dedi.

10haberler Buz gibi suya daldı bir daha çıkmadı Kimliği şoke etti...

Uzmanlar, gece yarısı dalışı için izin alınmadığını söyledi. VOSVOD acil kurtarma servisi başkanı Alexander Zuyev şunları söyledi: “Kadın, kurtarıcıların olmadığı, uygun olmayan bir buz deliğinde, uygun aydınlatmanın olmadığı bir yere daldı.”

11haberler Buz gibi suya daldı bir daha çıkmadı Kimliği şoke etti...

Köyün başka bir yerinde, Leningrad bölgesindeki Gatchina yakınlarındaki Vyra köyünde, kurtarma ekipleri ve sağlık görevlilerinin beklemede olduğu bir ‘resmi’ delik vardı. Ayrıca ahşap bir çerçeve ve suya giren insanlara yardım etmek için basamaklar bulunuyordu

Read More