Haberler Biten evliliği hakkında konuşan Somer Sivrioğlu’ndan itiraflar!

Haberler

Somer Sivrioğlu, 18 yıllık eşi Aslı Sivrioğlu’ndan çekişmeli davanın anlaşmalıya dönmesi sonucu boşanmıştı. Koronavirüs pandemisi nedeniyle uzayan süreç Aralık 2021’de sona erdi. Somer Şef’in ‘boşanmakta kararlı’ olduğunu ifade ettiği, Aslı Sivrioğlu’nun ise nafaka ve tazminat talebinde bulunmadığı öğrenildi. Derin ve Deniz adında bir kız ve erkek çocuklarının velayeti Avustralya’nın Sidney şehrinde yaşayan anne Aslı Sivrioğlu’na verildi.

haberler Biten evliliği hakkında konuşan Somer Sivrioğlundan itiraflar

Beş sezondur ekranlarda olan, Acun Ilıcalı’nın yapımcılığını üstlendiği fenomen yarışma ‘MasterChef Türkiye’ ile gündemden düşmeyen Somer Şef; evliliği, baba olmanın ona yaşattıkları ve çok konuşulan ayrılığı hakkında Uzman Psikolog Gökhan Çınar’a çarpıcı açıklamalarda bulundu.

“AŞK BANA İYİ ÇOCUK OLMAYI BIRAKTIRDI”

‘Katarsis’ programına konuk olan Somer Sivrioğlu, hayatının dönüm noktasını şu sözlerle anlattı:

İlk gerçek ve mantıklı aşık olduğum zaman çok farklı bir şey yaşadım. Lise zamanlarında aşık olduğum kız benim yine çok yakın olduğum bir arkadaşımla sevgili oldu. O arkadaşım bir gün bana geldi ve dün akşam onun elini tuttum ve öpüştük dedi. O an işte dönüştüğümü hissettim. O zamana hep iyi bir çocuktum. Arkadaşım ise serseri, hayta ve çok yakışıklı bir çocuktu. Kendi kendime iyi olmak işe yaramıyor dedim. Okulun iyi olması, iyi bir çocuk olmak veya güzel şiir yazmak bir işe yaramamıştı benim için. İlerleyen zamanlarda bambaşka bir Somer geldi. Gözlükleri attım, okulu biraz saldım ve o bu bana çok iyi geldi. Çok ciddi bir dönüm noktası oldu.

haberler Biten evliliği hakkında konuşan Somer Sivrioğlundan itiraflar

“HATAM VAR, KABUL EDİYORUM”

Uzun süredir kendisinden 21 yaş küçük Pınar Kayabaşı ile aşk yaşayan ünlü şef, biten evliliği hakkında Gökhan Çınar’a içini döktü ve yaşananlara dair şu ifadeleri kullandı:

29 yaşında evlendim, 20 yıla yakın süre evli kaldım. Eşim ile yurt dışında evliydim. Böyle olunca ona çok daha fazlasını yüklüyorsun. O benim sadece eşim, partnerim veya aşığım değil, aynı zamanda dert ortağım, iş ortağım ve yoldaşımdı. Böyle olunca her şeyi çok daha yoğun yaşıyorsun. Her şeyi ondan bekliyorsun ve her şeyi ona vermeye çalışıyorsun. Bu da doğal olarak yıpratıcı oluyor. İlişki haliyle eskiyor. Bu zamana kadar hiçbir yerde konuşmadım ama şunları söylemek istiyorum. İlişki iki kişi arasında yaşanır ve o duyguyu o iki kişi bilir. Şekil olarak yanlışlarım olabilir, çok daha açık olmam gerekiyordu kendisine. Çok daha bu eskimeyi ifade ediyor olabilmek gerekiyordu. Bunda benim hatam var ve bunu kabul ediyorum.

haberler Biten evliliği hakkında konuşan Somer Sivrioğlundan itiraflar

“İLİŞKİMİZ ESKİDİ VE BİZ O İLİŞKİYİ DÖNÜŞTÜREMEDİK”

Somer Sivrioğlu, “Basında anlatılanlar gibi de değil hiçbir şey. Durup dururken hiçkimse böyle bir şey yapmaz. Yok efendim; ‘Parayı buldu, şöhreti buldu’. Bir insan bunlara bakar mı sizce? İlişkimiz eskidi, biz o ilişkiyi dönüştüremedik ve yenileyemedik. Önce kendin açıyorsun, sonra kapıdan biri geliyor. Hiçbir zaman kilitli bir kapıya kimse gelmiyor ya da sen kilitli bir kapıyı kırıp, içinden çıkmıyorsun. O kapı zaten eskimişti. O yüzden böyle sonlandı evliliğimiz. Eski eşim ile ilgili şunları söyleyeceğim. Herkesle aşk yaşayabilirsin ama herkes ile çocuk yapamazsın. İyi ki onunla böyle bir şey yaşamışım. Bu dönem çocuklarımla bir aradayım ve bana çok iyi geliyor. Ben de onların hayatında olmaya çalışıyorum. Oğlum ve kızımla ilişkim çok iyi. Birlikte hayatı sorguluyoruz Dürüst bir ilişkimiz var. O açıdan da çok mutluyum” dedi.

Read More