Haberler Bakan Soylu bayram namazını Zirvin Tepe Üs Bölgesi’ndeki askerlerle kıldı

Haberler

Şırnak’taki programının ardından, Hakkari’nin Yüksekova ilçesine geçen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, beraberindeki İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin ve Hakkari Valisi İdris Akbıyık ile birlikte Yüksekova-Şemdinli kara yolundaki polis ve jandarma kontrol noktalarında incelemelerde bulunup, güvenlik güçlerinin bayramlarını kutladı. 

haberler Bakan Soylu bayram namazını Zirvin Tepe Üs Bölgesindeki askerlerle kıldı

BAYRAM NAMAZINI ÜS BÖLGESİNDE KILDI

Soylu, Hakkari’nin Yüksekova-Şemdinli kara yolundaki polis ve jandarma kontrol noktalarını denetledikten sonra bayram namazı için Şemdinli’nin İran sınır hattında bulunan 2 bin 100 rakımlı Zirvin Tepe Üs Bölgesi’ne gitti. Bayram namazını askerlerle kılan Bakan Soylu ve beraberindeki İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin ve Hakkari Valisi İdris Akbıyık, namazın ardından  üs bölgesinde görev yapan askerlerle bayramlaştı. Soylu, bir süre üs bölgesi çevresinde incelemelerde bulundu, nöbet tutan askerlerle sohbet etti.

haberler Bakan Soylu bayram namazını Zirvin Tepe Üs Bölgesindeki askerlerle kıldı

ERDOĞAN, TELEFONLA ÜS BÖLGESİNDEKİ ASKERLERİN BAYRAMINI KUTLADI

Hakkari’nin Şemdinli ilçesindeki 2 bin 100 rakımlı Zirvin Tepe Üs Bölgesi’ne gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bayram namazının ardından askerlerle bayramlaştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakan Soylu’nun telefonundan üs bölgesindeki askerlerin bayramını kutladı. Erdoğan, “Sizler, çok hassas bir yerde, sınır boylarında hamdolsun ülkemize sağdan, soldan girmek isteyenlere karşı bütün varlığınızla kendinizi buraya feda ediyorsunuz. Rabbim yar ve yardımcınız olsun. Bu sayede de hamdolsun topraklarımızı bir noktada vatan yapmanın mücadelesini verdiğiniz için sizlere şahsım, milletim adına çok çok teşekkür ediyorum” dedi.

haberler Bakan Soylu bayram namazını Zirvin Tepe Üs Bölgesindeki askerlerle kıldı

Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ebedi azaptan kurtuluş olan ramazanın müjdesi ve mükafatı olan bayramın kutlandığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Rabbim, bu bayramımızı da bayram gibi kutlayan müminlerden eylesin. Başta İçişleri Bakanım Süleyman Bey, Jandarma Genel Komutanım olmak üzere hepinizin gözlerinden öperek daha nice bayramlara Rabbim bizi kavuştursun diyorum. Sizleri Allah’a emanet ediyorum” diye seslendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür eden Bakan Soylu ise, “Allah başımızdan eksik etmesin. Allah nice bayramlara sağlıkla, huzurla başımızda devam ettirsin inşallah” dedi. 

Read More