Haberler Bahçeli’den anket şirketlerine sert sözler: Amasya’ya baktınız mı?

Haberler

Bahçeli’nin açıklamalarından satır başları şöyle; 54 yıllık maziye dayanan siyaset ve dava mücadelemizin hiç kimseye diyet borcu yoktur, açığımız da yoktur. Bizi bilen bilir, bilmeyen de kendi bilir. Saklayacak, gizleyecek, üzerini örtecek bir açığımız da yoktur. Neysek oyuz, nasılsak öyle görünürüz. Biz bu vatan, bayrak uğruna 3 bin şehit verdik. Gözlerimizi kaçıracak bir yanlışımız, mahkumiyetimiz, verilemeyecek bir hesabımız da olmamıştır. Bazıları bizi hazmedemez, bizi tanıyamaz. Tutamayacak sözü dilimize koymadık. Kaldı ki görmek istemeyen bir göze aydınlığın yararı dokunamayacaktır. Bizim işimiz kin değil, muhabbettir. 

class=’medyanet-inline-adv’>

Tıpki bir Akıncı ruhuyla ilerledik. Çelme taktılar tökezledik ama düşmedik, kuyuya attılar vakti geldiğinde çıktık. Mahkum ettiler ‘Vatan sağolsun’ dedik. Bulanık akan suların durulacağına inandık. Milli haysiyetimizi ve dava onurumuzu çiğnetmeyeceğiz.

“GÖK GİRSİN, KIZIL ÇIKSIN”

MHP’ye zincir vurmak, kelepçe takmak hiçbir alçağın, hiçbir ahlaksızın harcı ve haddi değildir. Karalama kampanyalarının, karanlık senaryoların müellif ve müteahhitlerinin burunlarından fitil fitil getireceğimizi herkes bilmeli. Millet kendi eserine, MHP’ye duasıyla, desteğiyle sahip çıkacaktır. Hiç kimse boşuna hayal kurmasın. MHP, içinde milletin olmadığı, milli ve manevi değerlerin yer almadığı hiçbir hedefi kabul etmeyecektir. Bizi meşgul edip Türkiye üzerinde oyun kuracağını zanneden, davamıza çamur atmaya çalışan ahmaklara, asalaklara en küçük geri adımımız söz konusu olursa gök girsin, kızıl çıksın.

class=’medyanet-inline-adv’>

Etrafımızda dolaşanları görüyoruz, fitne yayan siyasetçileri, sosyal medya farelerini, ülkeden kaçmış şerefsizleri, FETÖ’cü hainleri, köksüzleri, kimliksizleri rezil etmek için uygun zamanı bekliyoruz. Bize kan sıçratmak isteyenlerin yüzünde şehitlerimizin kanı vardır. Şeytanın uşaklarına milletin evlatları yenilmeyecektir.

Partimizin zor durumda olduğunu söyleyen çapulcular vardı. Elinde kibrit kutusuyla tehdit eden densizler ve denyolar vardı. Algı operasyonlarla üzerimize geliyorlardı. Türkiye’yi zalimlerin kafesine hapsetmek için ne kadar kokuşmuş siyasetçi varsa Cumhur İttifakı’nın kan kaybettiğini koro halinde söylüyorlardı.

Bu güruha gerçekten yazıklar olsun. Bu vatanın ekmekleri yiyip de kendi satanlara her şey haram olsun.

ANKET ŞİRKETLERİNE TEPKİ: YENİ BAŞLIYORUZ, ALAYINIZI ÇILGINA DÖNDÜRECEĞİZ

Açık hesap 14 Mayıs 2023 tarihinde sandıkta görülecektir. Vaktimiz olsa şerefin ne demek olduğunu hece hece anlatırdım.

Partimizin zor durumda olduğunu söyleyen çapulcular vardır. Ağızlarından salyalar aka aka istifa edip gidenlerden, oyumuzun düştüğünden bahsediyorlar. Algı operasyonlarıyla üstümüze geliyorlar. Türkiye’yi zalimlerin kafesine hapsetmek için ne kadar ar damarı çatlamış siyasetçi varsa Cumhur İttifakı’nın kan kaybettiğini söylüyor. Bu müfteri güruhuna yuh olsun, yazıklar olsun.

class=’medyanet-inline-adv’>

Bunların hepsi Amasya’yı görmüştür, ders almıştır. MHP’ye kucak açan onbinlerce vatandaşlarımızın coşkusuna cümle alem şahit olmuştur. Kiralık anket şirketleri Amasya’ya baktınız mı? Henüz yeni başlıyoruz, alayınızı çılgına döndüreceğiz. 14 Mayıs’a kadar istedikleri kadar konuşsunlar sıra Türk milletine gelecektir.

Gönül kervanımıza hergün katılan binlerce Türkiyeli sevadasıyla yolumuzai önümüze bakıyoruz. Her insanımızı kucaklayacağız ve kardeş bileceğiz. Ağaca bakarken ormanı gözden kaçırmayacağız. Doğusundan batısına güneyinden kuzeyine büyük bir aile olduğumuzu hiçbir zaman aklımızdan çıkarmayacağız ve diyeceğiz ki; ‘Aziz milletim sıra sende’

Üstte mavi gök çökmedikçe, altta yağız yer delinmedikçe Türkiye diz çökmeyecektir. Teminat Türk milleti, MHP ve Cumhur İttifakı’dır.

Bıyığını kesmiş ayrılanlar varmış. Hiç olmayanların yokluğundan şikayet edecek değiliz. İşimize, önümüze bakıyoruz, yolumuza devam ediyoruz. Her insanımızı kucaklayacağız. Her değerimizi muhafaza ve müdafaa edeceğiz. Damarımıza basanlarla, kurumsal kimliğimize saldıranlarla hesaplaşacağız.

class=’medyanet-inline-adv’>

Cumhuriyetin yeni yüzyılını umutla karşılayacağız. Milli iradenin seçim ve tercihiyle ‘Türkiye Yüzyılı’nın tertemiz sayfasını açacağız.

ADAYLIK TARTIŞMALARI

MHP Türkiye’nin yeni yüzyılına fikri derinliğiyle, tecrübesiyle hazırdır. Köklerinden kopmadan yenilenmeden yanadır. Oyalanmaya hakkımız yoktur. Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı adaylığına seslerini yükseltmeleri, milletimizin umutlarını küllemektir. Sayın Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı adaylığı bal gibi, buz gibi yasaya ve anayasa uygundur, hukuken de ahlaken de meşrudur.

Yeni sistemle Cumhurbaşkanlığı makamının Anayasal statüsü değişmiştir. Bir bakıma bu yönetim modeli, bir başkanlık sistemidir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi içinde bir dönem yetkilerini kullanan Cumhurbaşkanı’nın aday olmayacağını söylemek ağır kusurdur. Cumhurbaşkanı seçimi tek başına değil, milletvekili genel seçimleriyle yapılmaktadır.

class=’medyanet-inline-adv’>

İlk TBMM ve Cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin seçim 24 Haziran 2018’de gerçekleşmiştir. Anayasal hükümlerin yorulmasında lafzi yorum eksik ve yetersizdir. Lafzi yorumla hareket edildiğinde temel hakların sınırlanabileceği sonucuna varılmaktadır. Adaylık hakkı seçime hakkının parçasıdır.

Sistematik yorum gereğince iki defa seçilme kuralı, yeni sistemde geçeli olduğu açıktır. Sayın Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nde sadece bir dönem seçilmiştir. İkinci dönem tartışmasızdır. Milletimizin iradesiyle seçileceğine irademiz tamdır. 14 Mayıs’ta söz ve sıra milletindir.

Küresel medya Cumhurbaşkanımızın adaylığına muhaliftir. Varsın çıkarcılar, hainler işbirliği yapsınlar. Biz Cumhur İttifakı olarak hepsinin bileğini bükeriz. İstiyorlar ki güdülen, kukla gibi oynanan bir Cumhurbaşkanı olsun. Söz milletindir, sıra milletindir, zillet ittifakı da sıfırı çekecektir.

Kılıçdaroğlu, Cumhur İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayıyla uğraşmasın, İP başkanı kendi işine baksın. Bizim adayımız belli, kararımız nettir. MHP de milletvekili sayısını artıracaktır. Korkmasınlar, kaçmasınlar, saklanmasınlar. Sayın Erdoğan 14 Mayıs’ta yeniden ve açık ara farkla seçilecektir.

6’LI MASAYA ADAYLIK ÖNERİSİ

Zillet ittifakı kaynayan kazan misali kapak tutmuyor. Panik havası gözlerden kaçmıyor. 13 Şubat’ta Cuhurbaşkanı adayını belirleyeceklermiş. Eğer karar veremiyorlarsa kurayla adaylarını tespit etmeleri önlerinde seçenek olarak durmaktadır. Kısa ve uzun çöp çekerek de zilletin adayını çıkarabilirler. Bu da olmuyorsa ‘o piti piti karamela sepeti’ tekerlemesiyle adaylarını belirleyebilirler. Buna yanaşamıyorlarsa Beyaz Saray’ı arayarak Biden’ın son talimarını alarak karşımıza çıkabilirler.

6’LI MASANIN SEÇİM VAATLERİ: YIKIM BEYANNAMESİ

Bugüne kadar paylaşılan Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem mutabakat metnine, Anayasa değişikliği önerisine, seçim güvenliği raporuna yeni zillet halkası ilave edilmiştir. Ortak beyanname yıkım beyannamesidir. Bölücülüğe güvence, sistem krizine sakat bir adımdır. Türk milleti zillet ittifakının sipariş metinlerine itibar etmeyecektir. Şimdi sıra milletimizdedir.

İSVEÇ’İN NATO ÜYELİĞİ

İsveç ve Danimarka başta olmak üzere Kuran-ı Kerim’e yönelik saldırıları kınıyoruz. İsveç’in NATO üyeliğinin derin dondurucuya alınmasından yanayız. EYT düzenlemesinin yasalaşması konusunda üstümüze düşen katkıyı vereceğimizin bilinmesini arzu ediyorum.

Read More