Haberler Annesinin kalbini sökmüştü! Cani öğrenci için sürpriz karar

Haberler

Haberler Annesinin canlıyken kalbini parçaladığı iddia edilen Instagram fenomeniyle ilgili davada, mahkeme kararını verdi. 21 yaşındaki Leikoviç annesini soğukkanlılıkla öldürdükten sonra, duşta kanını yıkayıp erkek arkadaşıyla buluşmaya gitmişti.

milliyet.com.tr

• 10 Aralık 2021 – 16:00 • Son Güncelleme:

milliyet.com.tr

• 10 Aralık 2021 – 16:00 • Son Güncelleme:

1haberler Annesinin kalbini sökmüştü Cani öğrenci için sürpriz karar

Tüm dünya tıp öğrencisi Anna Leikoviç’in işlediği vahşi cinayeti konuşurken, bir yandan da bunların sebebini merak ediyordu. Mahkeme konuyla ilgili kararını verdi.

2haberler Annesinin kalbini sökmüştü Cani öğrenci için sürpriz karar

Moldovalı Anna Leikoviç’in erkek arkadaşıyla buluşmadan önce akciğerleri ve bağırsakları da dahil olmak üzere annesinin iç organlarından birkaçını mutfak bıçağıyla oyduğu iddia ediliyor.

3haberler Annesinin kalbini sökmüştü Cani öğrenci için sürpriz karar

Bir tıp öğrencisi olan Anna Leikoviç, kalbini keserek annesini öldürdüğü iddiasıyla yargılanıyordu. Cani kadın, akciğerler ve bağırsaklar da dahil olmak üzere çeşitli iç organları mutfak bıçağıyla oyup çıkartmakla suçlanıyor.

4haberler Annesinin kalbini sökmüştü Cani öğrenci için sürpriz karar

Moldova’nın Comrat kentinde yaşayan 21 yaşındaki Anna’nın, erkek arkadaşıyla buluşmadan önce sakince duş aldığı söyleniyor. İddiaya göre Leikoviç, başlangıçta hayatta kalan 40 yaşındaki annesi Praskovya Leikoviç’i bıçakladı.

5haberler Annesinin kalbini sökmüştü Cani öğrenci için sürpriz karar

Komsomolskaya Pravda gazetesinin haberine göre bir polis memuru, “Annesini bıçakladı ve ardından bir kadının hayattayken kalbini söktü” dedi. Daha sonra da “ölen bir kadının göğsünden kalbini çıkarmaya karar verdi.”

6haberler Annesinin kalbini sökmüştü Cani öğrenci için sürpriz karar

Polis kaynağı, “İnanması zor ama kelimenin tam anlamıyla kalbini kesti” diye ekledi. Instagram’da olay sırasında 9 bin 400 takipçisi bulunan tıp öğrencisi, ertesi gün gözaltına alındıktan sonra mahkemeye çıktı.

7haberler Annesinin kalbini sökmüştü Cani öğrenci için sürpriz karar

Amcası, “Harika bir ailesi vardı. Praskovya kızını çok severdi ve onunla olabildiğince çok zaman geçirirdi. Polisin bana asıl şüphelinin Anna olduğunu söylemesi iki saat sürdü. Bunu hayal bile edemezdim.”

8haberler MAHKEME: EYLEMLERİNDEN SORUMLU DEĞİL

Haberler MAHKEME: EYLEMLERİNDEN SORUMLU DEĞİL

Geçen yıl Aralık ayında cinayetin işlendiği tarihte 21 yaşında olan Anna Leikoviç’in, şimdi ise mahkemece eylemlerinden sorumlu olmadığına hükmedildi.

9haberler Annesinin kalbini sökmüştü Cani öğrenci için sürpriz karar

Genç kadının cinayetten sonra yapılan adli psikiyatrik muayenesi, Leikoviç’in ruhsal durumu nedeniyle ‘ceza davası için önemli olan koşulları doğru algılayamadığını’ ve ‘davada tanıklık yapamadığını’ gösterdi.

10haberler Annesinin kalbini sökmüştü Cani öğrenci için sürpriz karar

Ruhsal durumuna ilişkin yapılan tıbbi tespit sonucunda, mahkemenin Leikoviç’in suçu işlerken eylemlerinden cezai olarak sorumlu olmadığını kabul etmesi üzerine, akıl hastanesine kapatıldı.

11haberler İLK DURUŞMADA TIRNAKLARINI TEMİZLEMİŞTİ

Haberler İLK DURUŞMADA TIRNAKLARINI TEMİZLEMİŞTİ

Leikoviç, ilk duruşmada bir videoda sanık sandalyesinde tırnaklarını temizlerken, daha sonra da yargıç mahkeme salonuna geldiğinde kürsüye yaslanırken görüldü. Bir gazeteci tarafından annesini öldürüp parçaladığı suçlamasının doğru olup olmadığı sorulduğunda gülerek şu cevabı verdi: “Hoşçakal.”

12haberler Annesinin kalbini sökmüştü Cani öğrenci için sürpriz karar

Raporlar, şüphelinin annesinin Almanya’daki işinden eve döndüğünü ve kızının uyuşturucu kullandığına inandığını söylüyordu. Buna göre, annesi Anna için tedavi ayarlamış, Anna ise bu duruma sinirlenmiş. Ancak amcası Vladimir, stajyer doktor olan Anna’nın rehabilitasyona alındığını yalanladı.

13haberler Annesinin kalbini sökmüştü Cani öğrenci için sürpriz karar

Polis sözcüsü Lyubov Yanak, “Tutuklu şahıs asıl şüpheli. Başka şüpheli olma ihtimali yok. Cinayetin nedenini açıklığa kavuşturmak için kapsamlı bir soruşturma yapılması gerekiyor.” diye konuşmuştu.

Read More