Haberler 70 yaşındaki engelli kadına infial yaratan tekme! Şakir Çakır gözaltında

Haberler

Sosyal medyada paylaşılan bir video büyük tepki çekti. Videoda bir bankta oturan yaşlı ve engelli bir kadının darbedildiği görüldü. Görüntüde Şakir Çakır isimli saldırganın, ‘çocuk kaçırdığı’ iddiasıyla kadının yüzüne tekme attığı ve ardından kadının acı içinde yardım istediği anlar yer aldı. Binlerce kullanıcı olaya tepki göstererek saldırganın tutuklanması yönünde paylaşımlarda bulundu.

Gaziantep Valisi Davut Gül, Twitter’dan yaptığı açıklamada “Engelli ve yaşlı teyzemize tekme atan kişi emniyetimizin titiz çalışması sonucu tespit edilmiş ve savcılığımız tarafından gözaltına alınmıştır. Vali yardımcımız, teyzeyi evinde ziyaret ederek devletimizin sıcak elini uzatmıştır. Kriminal tiplere fırsat vermeyeceğiz. Üzgünüz” ifadelerini kullandı.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik de “70 yaşındaki Leyla Muhammed annemize uygulanan şiddet hepimizi derinden üzmüştür. Sabıkalı fail Şakir Çakır hakkında adli ve idari birimler gerekli hukuki süreci yürütmektedir. Milletimizin vicdan sahibi tüm fertleri mağdur annenin yanındadır” açıklamasını yaptı.

Şakir Çakır’ın aralarında yaralama, fuhuşa teşvik ve aracılık suçunun da olduğu 9 ayrı suç kaydının olduğu belirtildi. Darbedilen Leyla Muhammed’in ise şikayetçi olduğu ifade edildi.

haberler 70 yaşındaki engelli kadına infial yaratan tekme Şakir Çakır tutuklandı

ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Gaziantep’te, Suriye uyruklu zihinsel engelli Leyla Muhammed’e (70) bankta otururken tekmeyle saldıran ve gözaltına alınıp ifadesi sonrası serbest bırakılan Şakir Çakır (39), savcılığın itirazı üzerine yeniden gözaltına alındığı 25 Aralık Polis Merkezi’nde sorgulandı. Çakır, ifadesinde; Düztepe Mahallesi’nde toplanan kalabalığın, kadının çocuk kaçırdığını söylediğini duyunca kendisini kaybedip, tekme attığını belirtti. Pişman olduğunu dile getiren Çakır, sorgusunun tamamlanmasının ardından zırhlı araçla adliyeye sevk edildi.

CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ

Saldırgan Şakir Çakır, savcılık sorgusunun ardından çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliğince ‘nitelikli kasten yaralama’ suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Read More