Haberler 3 askeri şehit eden terörist Hüseyin Muhammed yakalandı

Haberler

Edinilen bilgilere göre, Suriye-Resulayn bölgesine, ‘Habur’ kod adlı Hüseyin Muhammed isimli örgüt mensubunun, Haseki’den geçiş yapacağı bilgisi üzerine, Resulayn Yerel Kolluk Kuvveti ve Jandarma Danışma Komutanlığı’nın müşterek operasyonuyla Resulayn ilçe merkezinde yakalandı.

Örgüt mensubunun Haseki/Şeddadi bölgesinde örgütsel eğitim aldığı, örgüt içerisinde Kaleşnikof Piyade tüfeği ve Dragunov keskin nişancı tüfeği kullandığı, sözde Samir Taburunda faaliyet yürüttüğü belirlendi.

Örgüt mensubunun Barış Pınarı Harekat bölgesinde terör örgütüne takviye maksatlı geldiği ve 3 TSK personelinin şehit edilmesi olayının faili olduğu tespit edildi.

haberler 3 askeri şehit eden terörist Hüseyin Muhammed yakalandı

MİT, TERÖRİST MUHSİN YAĞAN’I ETKİSİZ HALE GETİRDİ

Geçtiğimiz günlerde de MİT, Suriye/Kamışlı’da PKK-YPG Suriye/Amude-Derbesiye Eyaleti Genel Sorumlusu Rezan Cavit kod Yusif Mehmud Rebani’yi etkisiz hale getirdiği operasyonun Irak, İran ve Suriye’deki yankıları devam ederken bu sefer de Kamışlı Eyaleti Yöneticisi Dijvar Silopi kod Muhsin Yağan’ı etkisiz hale getirmişti.

SINIR HATTINDA EYLEM TALİMATLARINI O VERİYORDU

Güvenlik güçlerimize yönelik sınır hattında taciz atışları, havan atılması şeklinde PKK/YPG’nin eylem talimatlarını veren Muhsin Yağan, geçmişte çok sayıda şehit verdiğimiz eylemlerin planlayıcısı ve uygulayıcısı olduğu için MİT’in, listesine alındı. Son dönemde Suriye’den sınır hattındaki askerlerimize yönelik saldırı talimatlarını vermesi nedeniyle, zayiatın önüne geçmek amacıyla M.Yağan’a yönelik operasyonu Kamışlı’da düzenledi.

ALDIĞI SON TALİMAT ÖLÜME GÖTÜRDÜ

Dijvar Silopi kod Muhsin Yağan, PKK içerisinde uzun yıllar Türkiye, İran ve Irak kırsalında silahlı faaliyet yürütmesi akabinde Karayılan’ın talimatıyla Suriye’ye geçmişti.

PKK saflarına 1990’li yıllarda katılan Muhsin Yağan, Türkiye’de Şırnak kırsalında faaliyet yürütmesi akabinde Irak/Kandil, İran/Kelareş, Irak/Zap, Gare, Metina, Mahmur bölgelerinde sorumlu düzeyde bulunmuştu. Son olarak 2020 yılında Murat Karayılan’ın talimatıya Suriye/Kamışlı’ya gönderilmiş, burada Kamışlı Eyaleti Yöneticisi olarak görev yürütüyordu. Kamışlı’da görevlendirilmesi ise, Muhsin Yağan’ın sonu oldu.

Read More