Haberler 1915 Çanakkale Köprüsü’ne vatandaşlar akın etti! 6 dakikada geçtik

Haberler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, 18 Mart 2017’de temelini attığı ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 107’nci yıl dönümünde, açılışını yaptığı 1915 Çanakkale Köprüsü’ne vatandaşlar araçlarıyla geldi. Geçişlerin 1 hafta ücretsiz ve daha sonra ise 200 TL olacağı köprüye gelenler, köprü girişlerinde durup hatıra fotoğrafı çektirdi.

1915 Çanakkale Köprüsü ve Malkara-Çanakkale Otoyolu’ndan başlayan araç geçişlerinde yoğunluk yaşanıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçişlerin, 1 hafta ücretsiz olduğunu açıkladığı 1915 Çanakkale Köprüsü’ne araçlarıyla akın eden vatandaşlar köprü ve yollarda yoğunluk oluşturdu, bazıları da Gelibolu yakasında köprü girişinde araçlarıyla hatıra fotoğrafı çektirdi.

haberler 1915 Çanakkale Köprüsü’ne vatandaşlar akın etti 6 dakikada geçtik

“MİLLETİMİZE HAYIRLI OLSUN”

1915 Çanakkale Köprüsü’nün çok güzel bir eser olduğunu söyleyen Gültekin Aycan, “Milletimize hayırlı ve uğurlu olsun. Feribotla karşıdan karşıya geçerken, şimdi ise köprüden geçmek daha iyi oldu” dedi.

“6 DAKİKADA GEÇTİK”

Köprüden geçen Nezahat Aksoy (58), “1915 Çanakkale Köprüsü’nün açılması çok iyi oldu. Vatanımıza, milletimize hayırlı ve uğurlu olsun. Allah daha nicelerini yapmayı nasip etsin. Karşıdan karşıya geçmek çok güzel bir duygu, 6 dakikada geçtik” diye konuştu.

haberler 1915 Çanakkale Köprüsü’ne vatandaşlar akın etti 6 dakikada geçtik

Ailesiyle geldiği köprüden Gelibolu’dan Lapseki’ye geçen 4,5 yaşındaki Mehmet Fatih Sucu ise, “Çok güzel” dedi.

Yozgat’tan gelip ‘1915 Çanakkale Köprüsü’nden geçen Habip Avşar ise “1915 Çanakkale Köprüsü, çok onur ve gurur verici, bu ülkenin artık geçilmez olduğunu bir kez daha hissettirdi. Bu 1915 Çanakkale Köprüsü’nün açılmasıyla, Türkiye’mizin çok güçlü olduğunu bize hissettirdi” dedi.

“BU DEFA DENİZ ALTINDAN BİR GEÇİŞ İSTİYORUZ”

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, sosyal medya hesabından Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nu da etkileyerek köprü yoğunluğunun fotoğrafını paylaştı. Turan, fotoğrafa, “Çanakkale’miz için 2’nci köprü had safhada Sayın Bakanım. Bu defa deniz altından bir geçiş istiyoruz” notunu düştü.

haberler 1915 Çanakkale Köprüsü’ne vatandaşlar akın etti 6 dakikada geçtik

KÖPRÜDE HATIRA FOTOĞRAFI

Ailesi ve arkadaşlarıyla köprü viyadüğünde duran vatandaşlar, araçlarından inerek hatıra fotoğrafı çektirdiler. Asya’dan Avrupa’ya geçiş tarafında yoğun araç kuyrukları oluştu.

Yozgat’tan 1915 Çanakkale Köprüsü’nü görmek için gelen Habip Avşar, “1915 Çanakkale Köprüsü çok güzel olmuş. Ben Yozgat’tan hususi köprüyü incelemek için geldim. Köprü bizi çok onurlandırdı ve gururlandırdı. Ülkemize ve Çanakkale’ye ayrı bir değer katmış. İnanıyorum ki ülkemiz daha ileriki yıllarda şahlanacaktır” dedi.

haberler 1915 Çanakkale Köprüsü’ne vatandaşlar akın etti 6 dakikada geçtik

Read More