Haberler 15 yaşında engelli kaldı, itfaiye erlerinin desteğiyle yaşama tutundu

Haberler

Muhammet Ertaş, 15 yaşında tatil için gittiği Muş’ta araç kullanırken, trafik kazası geçirdi. Omuriliği zedelenen Ertaş, engelli kaldı. Tekerlekli iskemleyle hayatını sürdüren Ertaş, bir gün evinin yanındaki itfaiye istasyonundan geçerken, ‘gol’ sesleri duyup içeri girdi. Ertaş çok sıcak karşılandığını istasyonu sık sık ziyaret ettiğini, itfaiye erlerinin desteğiyle yaşama tutunduğunu söyledi.

class=’medyanet-inline-adv’>

haberler 15 yaşında engelli kaldı, itfaiye erlerinin desteğiyle yaşama tutundu

İTFAİYEDE YIKILMADAN MÜCADELEYİ ÖĞRENDİM”

Halen bir bankada çalışan Ertaş, itfaiye istasyonuna her gidişinde aynı şekilde karşılandığını, itfaiyeci ruhunun kurtarma, yardım, yıkılmama misyonunu benimsediğini belirterek, şunları söyledi: “İtfaiye misyonu, yılmadan, yıkılmadan mücadele etmek. Onlardan aldığım destekle, 17 senedir tekerlekli sandalyeyle nasıl yaşanabileceğini öğrendim. İtfaiyecilik kurtarma ve yardımlaşma temeline dayanır. Yaşamın her alanında bunu öğrendik. Engelimi unutup, en kötü koşullarda yaşamayı öğrendim. Sandalye zor zanaat ancak, başarılamayacak bir engel değil. Bana ‘Gel, maçlarımızı izle hakem ol’ dediler. Burası beni yaşama bağlayan evim, yuvam, arkadaşlarımın olduğu yer. Maçları iyi yönetebilmek için tüm kuralları öğrendim, uygulamaları indirdim. Kaza geçirdikten sonra sosyal yaşam bitmiyor. Ben itfaiyede kendime yol çizdim. Engelli kardeşlerimde kendilerine başka bir yol seçip, ona adapte olabilir. Dışarı çıkmaktan, yaşamaktan kopmasınlar. Biz dışarda olmazsak, insanlar cadde ve sokakların engellilere uygun olmadığının farkına bile varamaz. İyi ki Avcılar İtfaiyesi var ve iyi ki güzel inanlarla tanıştım.”

class=’medyanet-inline-adv’>

haberler 15 yaşında engelli kaldı, itfaiye erlerinin desteğiyle yaşama tutundu

İTFAİYE ERLERİNDEN ENGELLİLER GÜNÜ İÇİN PASTA SÜRPRİZİ 

Öte yandan itfaiye erteleri 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Muhammet Ertaş’a pasta sürprizi yaptı. Ertaş’ın hangardan içeri girmesiyle meşale yakan itfaiyeciler, alkışlarla karşıladı. Ertaş pastadaki mumu üflerken, “Yaşasın 3 Aralık Engelsizler Günü” dedi.

haberler 15 yaşında engelli kaldı, itfaiye erlerinin desteğiyle yaşama tutundu

Read More