Haberler 10 yıllık ilişkiyi 10 günde bitiren Ukraynalı kadın sessizliğini bozdu!

Haberler

İngiltere’nin Batı Yorkshire bölgesindeki Bradford şehrinde yaşayan 29 yaşındaki güvenlik görevlisi Tony Garnett hükümetin Ukraynalı mültecilere yönelik uyguladığı planın bir parçası olmak ve Ukraynalı mültecilere ev sahipliği yapmak için resmi makamlara başvuruda bulundu. Ancak Garnett sürecin sonuçlanmasını beklemeden soluğu sosyal medya platformu Facebook’ta aldı. Ukraynalıların sığınacak ev aradıkları bir Facebook grubuna dahil olan Garnett, hayatını değiştiren kadınla bu platformda tanıştı.

Karşısındaki kadın henüz 22 yaşındaydı. Adı Sofiia Karkadym’dı. Karkadym, Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesinden sonra Lviv’deki evinden Batı’ya kaçtı. Facebook üzerinde Tony Garnett’le iletişim kuran Karkadym, 4 Mayıs’ta İngiltere’ye geldi. Genç kadın, Tony Garnett ve Garnett’ın eşi Lorna ve üç yaşındaki kızlarıyla birlikte Bradford şehrindeki evde yaşamaya başladı.

EŞİNE REST ÇEKTİ

İlk günlerde her şey oldukça normaldi. Garnett ailesi savaş mağduru birine yardım etmenin mutluluğunu yaşarken, Sofiia yeni bir hayata başladığı için çok huzurlu ve mutluydu. Slovakça bilen Tony Garnett, bu dilin Ukraynacaya benzerliğinden ötürü Sofiia ile rahatlıkla anlaşabiliyordu. Ancak sorun büyüktü. Çünkü eşi Lorna Garnett ikilinin arasındaki diyalogları asla anlayamıyordu. Birlikte geç vakitlere kadar televizyon izleyen ve spor salonuna giden ikilinin arasındaki ilişki giderek karmaşık bir hal aldı.

Birkaç gün içinde eşi ve Sofiia Karkadym arasındaki ilişkiyi fark eden Lorna Garnett duruma el attı ve Sofiia’nın kendine kalacak başka bir yer bulması gerektiğini eşine söyledi. Ukraynalı kadın ile ilişkisi giderek derinleşen Tony Garnett ise bu duruma karşı çıkarak eşine “O gidiyorsa ben de gidiyorum” resti çekti. Tony daha birkaç gün önce hayatlarına giren biri için bu şekilde rest çekince Lorna Garnett duydukları karşısında büyük bir şok yaşadı.

10 GÜNDE AİLEYİ YERLE BİR ETTİ!

Lorna Garnett’in Sofiia’nın evden gitmesi gerektiğini söylemesi üzerine rest çeken Tony Garnett ve Sofiia Karkadym birlikte evden ayrıldılar. Tony’nin ailesinin yanına taşınan ikili yaşanan bu durum için oldukça üzgün olduğunu belirtti. Bu ilişkinin planlı bir ilişki olmadığını birçok kez vurgulayan Tony Garnett, eşi Lorna’ya yaptığı bu haksızlık için üzgün olduğunu söyledi.

Geçtiğimiz günlerde İngiliz The Sun gazetesine konuşan Lorna Garnett ise durumla ilgili Sofiia Karkadym’ın gözünün en başından beri eşinde olduğunu, genç kadının kocasını elinden aldığına inandığını söyledi. Lorna Garnett, “Birine başını sokacak bir çatı vermenin doğru olduğuna karar verdim, Sofiia’yı evimize aldık ve onu evime aldığım için bana karşılık olarak bunları yaptı” dedi. 10 yıllık ilişkileri sadece 10 gün içinde sona erdikten sonra Tony Garnett ise kendini kötü hissettiğini ve çocuğunun annesi Lorna Garnett’a yaşattıkları için çok üzgün olduğunu söyledi. Garnett, “Bunu yapmak için asla yola çıkmadık, planlı değildi ve kimseyi incitmek istemedik” açıklamasında bulundu.

haberler 10 yıllık ilişkiyi 10 günde bitiren Ukraynalı kadın sessizliğini bozdu

‘BEN YUVA YIKAN KADIN DEĞİLİM’

Dünya gündemine bomba gibi düşen bu haberden sonra Sofiia Karkadym kendisiyle ilgili yapılan tüm eleştirilere cevap verdi.

Evlerine sığındığı Garnett ailesini karıştırması ve Tony Garnett’la yeni bir hayata başlamasıyla ilgili ise her şeyin çok masumca olduğunu, Lorna durumu fark edince ayrılmaları gerektiğine karar verdiğini ancak Tony’nin bunu kabul etmediğini söyledi.

‘BU ÇOK BÜYÜK BİR MESELE’

Yaşanan bu durum Ukraynalı mültecilere ev sahipliği yapanlar için endişe verici bir olay haline geldi. Sofiia Karkadym,  “İngiltere’deki her aile artık ‘Kocamı benden alacak diye bir mülteciyi kabul edemem’ diye düşünecek. Bu ben, Lorna ve Tony’den çok daha fazlası. Daha derin ve savaşla ilgili” ifadelerini kullandı. Sofiia yaşanan bu durumun diğer mültecilere olan bakış açısını etkilemesinden korktuğunu belirtti.

Read More