Güney Koreli yetkililer, Terra’nın (LUNA) için bir uyarı yayınladı!


Güney Koreli kripto tüccarları, geçen hafta sabit parası TerraUSD (UST) çöktüğünde, kaybedecek bir şeyleri olmadığına inandıkları için değerinin %99,99’unu kaybeden bir kripto para birimi olan Terra’yı ( LUNA ) satın almak için acele ettiler.

Güney Koreli yetkililer, Terra (LUNA) için bir uyarı yayınladı!

Reuters tarafından 19 Mayıs’ta yayınlanan bir rapora göre, Luna’nın mucizevi bir toparlanma gerçekleştireceğini ümit eden spekülatörlerden bir miktar satın alma oldu ve bazıları, çöküşüne izin verilmeyecek kadar büyük olduğu inancına bağlı kaldı.

LUNA, Nisan sonunda yaklaşık 100 dolar değerindeydi, ancak şu anda bir sentin çok altında satıyor.

İyimser bir yatırımcı, Güney Kore’nin çevrimiçi platformu Naver’deki bir blogda, “bunların” kim olabileceğini ayrıntılandırmadan, “LUNA bir zamanlar ilk on piyasa değerine sahip büyük bir madeni paraydı, bu yüzden onu canlandırmak için ne gerekiyorsa yapacaklar” dedi.

Blog yazarı, hafta sonu boyunca, jeton başına 0.33 won (0.0003 $) fiyatla 300.000 Luna satın almak için küresel bir kripto para borsası kullandığını söyledi.

Bu arada, bir blok zinciri analiz şirketi olan Elliptic, bu tokenlardan herhangi birini satın alan yatırımcıların toplamda 42 milyar doların üzerinde kayıp yaşadığını tahmin ediyor. Her iki token de Koreli bir geliştirici olan Do Kwon tarafından ortaklaşa kurulan bir blok zinciri platformu olan Terra ile ilişkilidir.

LUNA, Güney Koreli yetkililerin radarında

Güney Kore’nin Finansal Hizmetler Komisyonu, Salı günü satın almadaki beklenmedik artışı yakaladı ve bunun sonucunda halka Luna’ya yatırım yapmaktan kaçınmaları konusunda bir uyarı yayınladı. 

FSC’deki bir kaynağa göre, ismini vermeyi reddeden Güney Koreli bir bürokrat, Güney Kore’nin büyük borsalarında iki günden biraz fazla bir süre içinde feshedilmiş kripto para birimine yatırım yapan insan sayısının yüzde elliden fazla arttığını belirtti. (15 Mayıs itibariyle toplam 280.000’in üzerinde)

Read More

Yorum yapın