GTA VI öncesinde GTA V satışları ciddi şekilde sürüyorGTA VI GTA V LOG Tasarım

GTA VI öncesinde GTA V satışları sürüyor, Rockstar Games oyun sektöründe inanılmaz bir başarıya imza atıyor.

Kısa süre önce Take-Two Interactive tarafından yapılan açıklamaya göre GTA V satışları tam 170 milyon seviyesine ulaştı. İlginç olarak oyundan sadece son çeyrekte 5 milyon satış gerçekleştiren Rockstar Games, bu konuda herkesi şaşırtıyor. Online kısmıyla oyuncuların hayatından çıkmayan GTA V, büyük bir başarı örneği olarak rakipleri firmaları kıskandırmaya devam ediyor. Çıkışını ilk defa Xbox 360 ve PlayStation 3 için yapan ve farklı jenerasyonlarda tekrar tekrar satılan oyun, firmaya ana fiyatı yanında oyun için satın alımlar sayesinde de milyonlar kazandırıyor. Peki 2024 içerisinde karşımıza çıkarılacak yeni oyun GTA VI hakkında neler biliyoruz?

Oyun için geçtiğimiz hafta Jason Schreier tarafından önemli bilgiler verildi. Şirket içerisindeki çalışma ortamında yapılan önemli değişimler ve pandemi nedeniyle geliştirme sürecinin beklenenden daha yavaş ilerlediği aktarılan oyunda, GTA tarihinde ilk defa oynanabilir bir Latin kökenli kadın karakter olacak. Söylendiği kadarıyla yapımda Bonnie & Clyde efsanesinden esinlenilerek iki farklı ana karakter olacak. Aralarında bir duygusal bağ olması beklenen kadın ve erken karakterlerin etrafına kurulan aksiyon dolu olacak senaryo, söylendiği kadarıyla Miami ve çevresinde işlenecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şirket içerisinde “Projekt Americas” olarak geçtiği aktarılan yapımda, devasa bir haritanın olduğu aktarılıyor. Daha önce ortaya atılan iddialara göre yeni oyun, diğer sürümlerden farklı olarak zaman içinde genişleyebilir bir yapıda olacak. Buna göre oyun dünyası çıkış sonrasında eklenecek yeni haritalar ile gittikçe büyütülecek. Bu sefer özellikle çok fazla girilebilir iç mekân üzerine odaklandığı aktarılan firma, GTA VI ile elbette büyük bir online dünya da yaratacak.

GTA VI detayları yanında bu da ilginizi çekebilir: L’Oreal firmasından 2023’te gelecek evde saç boyama cihazı

Read More