Gran Turismo 7 için tüm detaylar yeni video ile gözler önüne serildiGran Turismo 7

Yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 için en önemli yapımlardan olan Gran Turismo 7 için dün akşam büyük detaylar gösterildi.

699 TL Türkiye fiyatı ile buradan ön sipariş verebileceğiniz PlayStation 5 ve PlayStation 4 uyumlu Gran Turismo 7, dün akşam düzenlenen State of Play etkinliğinin merkezinde yer aldı. Direkt olarak oyuna özel etkinlikte yukarıdaki videoda izleyebileceğiniz görüntüler paylaşıldı ve oyun hakkında detaylı bilgiler verildi. Video içerisinde oyunun mekanikleri, otomobilleri, otomobil özelleştirmeleri ve pistleri güzel şekilde aktarılıyor. GT7’de açıklamaya göre 420’nin üzerinde otomobil, 90’ın üzerinde pist (Kombinasyonlar ile) yer alıyor.

Resmi olarak 04/03/2022 tarihinde oynanabilir olacak yapımda, daha önce aktarıldığı kadarıyla kokpit içerisinde sürüş yaparken öndeki ya da arkadaki Ferrari’nin “iç titreten” sesi açık şekilde hissedilebilecek ve yakındaki araçlar sadece motor seslerinden çok açık şekilde ayırt edilebilecek.

Yeni nesil oyun deneyimini gerçek anlamda hissettirecek en iyi yapımlardan olacak yorumu yapılan Gran Turismo 7, DualSense kontrolcü konusunda da devrimsel bir deneyim sunacak. Yeni nesil tetikler sayesinde pistin türüne göre hissiyat değişecek, ayrıca fren / gaz kullanımı da hiç olmadığı kadar gerçekli hale gelecek.

PlayStation 5 üzerinde performansı modunda 60 fps, Ray Tracing açık kalite modunda ise 30 fps yarış keyif sunacak Gran Turismo 7, ilginç olarak müzik odaklı özellikleri de bünyesinde barındıracak. Bunlardan birisi yarış tekrarlarını merkeze alacak, bir diğeri ise müziğe odaklanan yarışları karşımıza getirecek.

İlginizi Çekebilir: Çok ses getiren yarı insansı robot Ameca

Read More