Gözlüksüz 3D oyun sunan dizüstü: “Acer Predator Helio 300 SpatialLabs Edition”

Acer, dizüstü pazarında 3D yani üç boyutlu görüntü konusunda kararlı. Bu sefer süreç Acer Predator Helio 300 SpatialLabs Edition ile oyun tarafına geldi.

Dünya devi Acer bugün birçok dizüstü tanıttı. Bu yeni modeller arasında en çok dikkat çeken ise kesinlikle Acer Predator Helio 300 SpatialLabs Edition oldu. Bu dizüstü, 50’dan fazla modern ve klasik oyunda 3D yani üç boyutlu oyun keyif sunuyor olmasıyla fark yaratıyor. Firmanın dizüstü modeli 3D deneyimi için bir gözlük de gerektirmiyor. Tüm süreç özel bir ekran altyapısı ile gözlüksüz olarak sunuluyor. Bu açıdan çok ses getiren ürün, tasarımsal olarak standart bir çizgide ve biraz ağır bir seçenek konumunda. Acer 3D konusunda ilk adımı Acer ConceptD 7 SpatialLabs Edition ile atmıştı. Ürün bu dikkat çekici özelliği bünyesinde yer alan göz takip teknolojisi ile kazanmıştı. Aynı zamanda özel bir yazılım altyapısı da kullanan ConceptD 7 SpatialLabs Edition, yazılım ile donanımları birleştirerek görüntülere üçüncü boyutu katıyordu.

Acer bu modeli özellikle 3D tasarımlarla çalışan kişiler için hazırlamıştı. 3D ortamda yapılan bir tasarımın 3D olarak görülebilmesi söylendiği kadarıyla üretim sürecinde ciddi fark yaratıyordu.  Model hakkında konuşan Acer’ın Eş COO’su Jerry Kao şunları aktarmıştı: “Acer, insanlarla teknoloji arasındaki engelleri aşmaya kendini adamış bir şirket. SpatialLabs, yaptığımız her şeyi bu hedefe nasıl yönlendirmeye çalıştığımızın harika bir örneği.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu uygulama ile tasarımcılar bilgisayar destekli ürün ve mimari tasarımlardan 3D grafik projelerine kadar iş akışları kapsamındaki tüm 3D üretimlerini üç boyutlu görüntüleyebiliyorlar. Bu sayede karar alma noktasında başarı yüzdeleri artıyor. SpatialLabs hikâye anlatmanın ve fikirlerini hayata geçirmenin yeni yollarıyla da içerik üreticilerin elini güçlendiriyor”

Bu konuda firmadan gelen yeni açıklama ise şöyle oldu: “SpatialLabs deneyimi, göz izleme, stereoskopik 3D ekran ve gerçek zamanlı işleme teknolojilerinin birleşimiyle hayata geçirildi. Predator Helios 300 SpatialLabs Edition oyun dizüstü bilgisayarının ekranı, üstüne optik olarak bağlanmış sıvı kristal bir merceksi lense sahip 15,6 inçlik UHD 2D panelden oluşuyor. Bu tasarım ile 2D ile stereoskopik 3D görüntüler arasında geçiş yapılabilen yenilikçi bir modül ortaya çıkıyor.”

Acer Co-COO’su Jerry Kao ise ürün için “Sektör lideri gözlüksüz stereoskopik 3D özelliğine sahip yeni Predator Helios 300 SpatialLabs Edition ile oyun dünyasına yeni bir boyut katmanın heyecanını yaşıyoruz. Predator oyun dizüstü bilgisayarlarımızla, sürükleyici oyun deneyimlerinden oluşan yeni bir kategori yaratmayı umuyoruz” şeklinde konuştu.

En üstte Intel’in 12. jenerasyon Core i9 işlemcisi, 32 GB DDR5 RAM ve NVIDIA RTX 3080 ekran kartı ile donatılabilecek dizüstü, 15,6 inç 4K panele sahip ve özel teknolojisi ile 3D yanında normal 2D içerik gösterimini de sorunsuz olarak sunabiliyor.

Söylendiği kadarıyla ileride daha fazla oyunda 3D deneyimi sunacak dizüstü, yılın sonunda gelecek ve yüksek ihtimalle Türkiye pazarına getirilmeyecek. Bir önceki model kadar dikkat çeken Acer Predator Helio 300 SpatialLabs Edition, açıklanan tam 3.400 dolarlık başlangıç fiyatı ile herkese hitap etmiyor.

Acer Predator Helio 300 SpatialLabs Edition yanunda bunlar da ilginizi çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display

Read More