Google’ın büyük etkinliği yaklaşıyor! Yeni tatlılara hazır olun!


Google’ın yıllık açılış konuşması olan Google I/O, genellikle Mayıs ayı civarında yapılan bir etkinlik olarak arama devi Google’ın ürünlerini tanıttığı bir lansman. Bugün bu etkinliğin ne zaman olacağına dair kesin bir tarih verildi.

Google I/O bu yıl sandığımız kadar uzak bir zamanda değil yakın bir zamanda yapılacak. Google’ın geliştirici açılış konuşmasıyla ilgileniyorsanız bu haberimiz tam size göre.

Google I/O etkinliği yeni duyurulara sahne olacak

Genellikle I/O Keynotes‘ta Google ekibi Android güncellemelerini, yeni donanımlarını ve daha fazlasını duyururlar. Google I/O’dan sonra, geliştiricilere yönelik başka bir geliştirici açılış konuşması düzenleniyor. Geçen yıl I/O 18 ile 20 Mayıs arasında gerçekleşmişti.

Bu yılda ise yine mayıs ayı Google I/O etkinliğine sahne olacak. Google ay trendini devam ettiriyor. Yeni Android 13 geliştirici önizlemesinin artık genel beta sürümüne (kod adı Tiramisu olan), yeni donanıma ve geliştiriciler için daha fazla şeyin aktarılacağını bekliyoruz.

Telegram kanalı Google Pixel Hub’a göre bu yıl 11-12 Mayıs tarihleri ​​arasında gerçekleştirilecek olan I/O, geçtiğimiz iki yıldan farklı olarak Shoreline‘da fiziksel olarak, izleyicilerle birlikte gerçekleştirilecek. İki gün sürecek etkinlikte uygulama ve oyun geliştiriciler için yeni duyurular, yeni Android işletim sistemi ve bazı cihazların tanıtılması bekleniyor.

I/O 2022 ile ilgili daha fazla haber için teknolojioku ekibini takip etmeye devam edin.

Read More

Yorum yapın