Google’dan kafa karıştıran hamle! Peki şimdi ne olacak?


Geçtiğimiz yıl, insanlık tarihi için son derece sıkıntı bir seneydi. Her ne kadar 2019 yılının sonlarından itibaren tüm dünyayı kasıp kavuran pandeminin etkilerinin yılın başından itibaren yavaş yavaş azaldığı görülse de bir taraftan pandemi dönemi boyunca uygulanan para politikalarının diğer taraftan ise patlak veren Rusya Ukrayna savaşının sonucu olarak, 2022 yılı ağır ekonomik krizlerin gölgesinde geçen bir yıl oldu.

Microsoft’tan Meta’ya kadar onlarca büyük teknoloji devi, sayısı binleri hatta on binleri bulan düzeyde işten çıkarmalara imza atarken, herkesin beklentisi 2023 yılında bu durumun değişmesiydi.

Google’dan kafa karıştıran hamle! Peki şimdi ne olacak?

Ancak geçtiğimiz günlerde önce Microsoft’tan ardından ise Amazon’dan gelen yeni işten çıkarma dalgaları, 2023’e de şüpheli gözlerle bakılmasına neden olmuştu. Bugün bir diğer teknoloji devi Google’dan gelen açıklama ise, büyük ihtimalle 2023’ün de zor bir yıl olacağını anlamamızı sağladı.

Amerikalı teknoloji devi tarafından yapılan açıklamaya göre, ekonomik zorlukların atlatılabilmesi için çalışanların bir kısmıyla yolların ayrılması gerekti. Bu kapsamda dünyanın dört bir yanındaki Google çalışanları arasından toplam 12 bin kişiyle yolların ayrıldığı ve bu kişilere bugüne kadar Google’ın gelişiminde gösterdikleri katkılardan dolayı teşekkür edildiği duyuruldu. Google, işten çıkarttığı çalışanlarına en az 16 haftalık ödeme yapacağını ve bu kişiler için 6 ay daha sağlık sigortası temini sunacağını açıkladı.

Read More

Yorum yapın