Google Street View uygulaması da kapanıyor!


Google, büyüyen ürün mezarlığına bağımsız Street View uygulamasını da ekliyor. Uygulamanın en son Android sürümünün derlemesini çözdükten sonra, şirketin henüz yayınlamadığı kapatma bildirimleri bulundu. Bu bildirimlerde teknoloji devi, Street View uygulamasının kaldırılacağını ve desteğin 21 Mart 2023’te sona ereceğini duyuruyor. Google’ın önümüzdeki haftalarda Street View’i uygulama mağazalarından da çekeceği söylendi. 

Google Street View uygulaması da kapanıyor! - Resim : 1

Google, 2015 yılında Street View’u kendi uygulamasına çevirdiğini duyurmuştu. Hem Android hem de iOS için mevcut olan uygulama, telefondan veya küresel kameralardan kendi çektiğiniz fotoğraflarınızı yüklemenize olanak tanıyordu. Geçen yıl şirket ayrıca, geçmişte belgelenmemiş yollar ve konumlar için bir dizi 2B fotoğrafa katkıda bulunmanıza olanak tanıyan Fotoğraf Yolları özelliğini de tanıtmıştı.

Google Street View uygulaması da kapanıyor! - Resim : 2

Street View, önemli bir Google Haritalar özelliği olmaya devam edecek. Uygulama olmasa da teknoloji devi Google’ın kameralarıyla belgelediği tüm yerleri sanal olarak hala keşfedilebilecek ve fotoğraflara erişebileceksiniz. Ancak, Google özel Street View uygulamasını tamamen kapattıktan sonra artık fotoğraf yolları eklemenin bir yolu olmayacak. Daha önce gönderilen fotoğraf yolu resimleri ise Google Haritalar’da görüntülenmeye devam edecek. 

Read More

Yorum yapın