Google Play için 10. yaş kutlaması yeni logo ile yapıldı

Google Play Yeni Logo

Google Play Eski Logo

Google Chrome

Google Chrome’un yıllar içerisinde LOGO değişimi

İnternet devi Google, bugün çok dikkatli bakmayanların fark edemeyeceği bir logo daha tanıttı. Bu sefer Google Play logosu yenilendi.

Google Play logosu, servisin 10. yaş gününe özel olarak güncellendi. Yukarıdaki galerinin en başında görebileceğiniz yeni logo, eskisine oranla aşırı farklı görünmüyor. Yeni logoda biraz daha yuvarlak hatlar tercih ediliyor, aynı zamanda renkler daha koyu hale getiriliyor. Bu ufak değişiklik ile logoyu bizce daha modern hale getirmeyi başaran Google, bu logoyu diğer servislerinin logolarıyla uyumlu olması odağında tasarlamış durumda. Logo açısından kendi tasarım dilini oluşturan firma, Google Play’in 190 farklı ülkede 2,5 milyar insana hizmet verdiğini açıklıyor.

Logo konusunda bundan önce Google Chrome odak noktadaydı. Düz tasarım odağında gittikçe sadeleşen ikonik Chrome logosu, geçtiğimiz aylarda çıkan 100. sürüm ile 2022 versiyonuna geçiş yapmıştı. 2014’te geçilen son logo ile 2022’de geçilen yeni logo arasındaki en büyük fark, yeni logodan gölgelerin atılması oldu. Firma bunun haricinde renkleri daha koyu hale getirmiş, bu tasarım çok minimal değişiklik nedeniyle internet dünyasında dalga konusu olmuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google, geçtiğimiz günlerde ortaya çıktığı kadarıyla en son süreçte çok farklı logolar da tasarlamış. Yeni logonun tasarım aşamasında aşağıda gördüğünüz tasarımlar da gündeme gelmiş. Burada gerçekten ilginç denemeler yaptığı görülen şirket, logo tasarımı konusunda son aşamada bilindik görüntüden uzaklaşmak istememiş.

Google Chrome

Google Chrome’un yıllar içerisinde LOGO değişimi

Yeni Google Play logosundan çok bu ilginizi çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle

Read More