Google Pixel Watch akıllı saat için dikkat çeken bir tasarım videosu geldiGoogle Pixel Watch

Google I/O 2022 kapsamında resmi olarak gösterilen, önümüzdeki ay da tam olarak tanıtılacak Google Pixel Watch akıllı saat yine gündemde.

Google’dan I/O 2022 etkinliğinde daha önce sızıntıları yapılan Pixel Watch akıllı saat modeli de gösterildi. Google’ın gerçekten yıllardır beklenen ilk akıllı saati, hemen değil Pixel 7’ler ile beraber sonbahar döneminde satışa sunulacak. Yukarıda da görebileceğiniz gibi oldukça şık bir tasarıma sahip olan ürün, bugün yine gündemde çünkü yukarıdaki video geldi. Bu video ile saatin genel olarak beğenilen tasarımı tüm açılarıyla karşımıza çıktı. Bu video ile bünyesinde Gorilla Glass cam kullandığı netleşen saat, yine videoya göre döndürme temelli çalışan bir kayış bağlantı kilidi ile geliyor.

Akıllı saat bundan önce birçok kişiyi hayal kırıklığına uğratan bir gelişme ile gündeme gelmişti. Saat, kaçıranlar için Samsung ile beraber geliştirilen yeni nesil Wear OS işletim sistemi üzerine kuruluyor ve yine I/O 2022 kapsamında tanıtılan Google Wallet üzerinden hızlı ödeme için kullanılabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

FitBit ile derin bir entegrasyon taşıyan ürün, güncel her akıllı saat gibi aktif spor takibi yapabiliyor. İşte bu saate gücünü kadarıyla tam dört yaşındaki Samsung imzalı Exynos 9110 işlemci veriyor. Bu durum elbette modeli bekleyenler arasında büyük bir hayal kırıklığı yaratmış durumda. Herkes ürünün daha güçlü, güncel ve verimli bir işlemci ile geleceğini düşünüyordu.

Bu işlemci tercihi saati geliştirmeye çok uzun zaman önce başlamış olmasından geliyor gibi görünen Google, 2018 yılından kalma işlemci ile beklentileri aşacak bir performans ortaya koyabilecek gibi durmuyor. Bu işlemci ile saatin aşırı uzun bir pil ömrü sunması ya da çok farklı özellikler taşıması da olası görünmüyor. Halen fiyatı verilmeyen akıllı saatin detayları çok yakında karşımıza çıkacak.

Bildiğiniz üzere Google’ın Pixel ürünleri Türkiye’de resmi olarak satılmıyor. Bunun 2022’de de değişmesi beklenmiyor. Ancak diğer ürünlerin, özellikle de telefonların aksine Pixel Watch modeli Türkiye’ye özellikle aracı isimler üzerinden gelecektir.

Google Pixel Watch akıllı saat yanında bu da ilginizi çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın

Read More