Google Pixel Fold’un görüntüleri sızdırıldı


Akıllı telefon dünyası bir taraftan büyümeye diğer taraftan ise büyürken alt kategorilere ayrılmaya devam ediyor. Bu durumun en tipik örneği ise katlanabilir akıllı telefon teknolojisi. Mevcut durumda, Samsung liderliğinde gelişen bu pazar, her geçen gün yeni isimlerin katılımıyla daha büyük bir sektör haline dönüşüyor. İşte bu yeni teknolojiye adım atmak için var gücüyle çalışan isimlerden biri de Google.

Amerikalı teknoloji devinin uzun süredir üzerinde çalıştığı ve bugüne kadar birçok farklı iddia ile gündeme gelen ilk katlanabilir akıllı telefon modeli Pixel Fold, ilk defa bu kadar net bir şekilde görüntülendi. Ünlü duyum hesabı OnLeaks tarafından paylaşılan ve Pixel Fold’a ait olduğu iddia edilen üç boyutlu render görüntüleri cihazın bütün tasarımsal detaylarını görmemizi sağlıyor.

Google Pixel Fold’un görüntüleri sızdırıldı - Resim : 1

Google Pixel Fold’un görüntüleri sızdırıldı

Rakiplerine göre bariz şekilde hem daha geniş hem de daha kısa olan bu cihaz iç yüzeyde 7,69 inç dış yüzeyde ise 5,79 inç boyutlarında ekrana sahip. Google Pixel Fold’un ana kamera yapısını taşıyan ada kısmı Pixel 7 serisinden farklılık göstererek tüm arka yüzeye yayılmak yerine ortalı bir görünüm sunarken, burada bizleri 3’lü bir kurulumun karşıladığı görülüyor.

Bugüne kadar gelen diğer sızıntılardan, cihazın gücünü Tensor 2 yonga setinden alacağını ve fiyatının da 1.799 dolar olacağını biliyoruz. Diğer özellikleri öğrenebilmek içinse, mayıs ayına kadar beklememiz gerekebilir.

Read More

Yorum yapın