Google One için en üst seviyeye yeni özellikler getirildiGoogle One

İnternet devi Google, bulut depolama odaklı Google One paketi için üst seviyeye yeni özellikler getirildiğini duyurdu.

Google One, bilmeyenler için firmanın uzun süredir hayatımızda olan bir toplu depolama çözümü. Türkiye’de de aktif olarak yer alan One, tek bir planda genişletilmiş depolama alanı, şirket uzmanlarına canlı erişim ve daha pek çok avantajı beraberinde getiriyor. Türkiye özelinde 100 GB depolama alanı ve burada görebileceğiniz ekstra özellikler için aylık 5,79 TL, 200 GB depolama alanı ve ekstra özellikler için aylık 11,59 TL, 2 TB “Premium” paket ve ekstra özellikler içinse aylık 28,99 TL verilmesi gerekiyor. İşte bu en üstteki “Premium” paket için ileride Türkiye’de de aktif edilmesi olası yeni imkanlar geliyor. 2 TB ve aynı zamanda üstü paketlere açık olan yeni imkanlar, Google Meet’i merkeze alıyor.

ABD, Kanada, Meksika, Brezilya, Japonya ve Avustralya’daki Premium One aboneleri şu an Google Meet video servisinin gelişmiş özelliklerinden yararlanabiliyor. Daha önce kurumsal alana yönelik bu özellikler 1 saatlik grup video görüşme limitinin 24 saate çıkması, arka plan gürültüsünün otomatik olarak kesilmesi ve görüşmelerin kayıt altına alınması olarak karşımıza çıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2 TB üstü paketlere daha önce de iOS ve Android için sınırsız VPN gibi özel imkanlar getiren Google, her özelliği maalesef her ülkede aktif etmiyor. Örneğin VPN desteği Türkiye’de kullanılamıyor. Ancak Google Meet odaklı desteğin Türkiye’de de verilmesi bekliyoruz.

Google One adımı yanında bu da ilginizi çekebilir: Ses getiren yarı insansı robot Ameca

Read More