Google, ilk Android 13 Üç Aylık Platform Sürümü için ilk beta sürümünü piyasaya sürdü


Konuyu biraz daha açmak gerekirse, Google’ın Android 13 Üç Aylık Platform Sürümü (QPR)1 olarak adlandırdığı üründen bahsediyoruz. Söz konusu ürün bugün, “yeni platform özellikleri, hata düzeltmeleri, performans optimizasyonları ve Eylül 2022 güvenlik yamalarını” deneyimlemek isteyenler için bu Android 13 QPR1’in ilk beta sürümü olarak piyasaya sürüldü.

Google, ilk Android 13 Üç Aylık Platform Sürümü için ilk beta sürümünü piyasaya sürdü

Ne yazık ki şirket yapılan değişikliklere ilişkin pek fazla bilgi sunmadı, bu nedenle şimdilik içinde kullanıcıya yönelik kayda değer yeni özellikler olup olmadığı belli değil. Ancak, Pixel cihazlarından birine sahipseniz, (Pixel 4a, 5, 5a, 6, 6 Pro ve 6a), Android Beta Programı sayfasına gidebilir ve bu betaya kaydolabilirsiniz. Ardından Android 13 QPR1 Beta 1’i 24 saat içinde bir yazılım güncellemesi olarak almış olacaksınız.

Daha önce Android 13 beta programına kaydolduysanız ve programdan çıkmadıysanız, QPR1 Beta 1 ve gelecekteki betaları otomatik olarak alacaksınız. Bunu istemiyorsanız, Beta programından çıkın ve güncellemeyi yüklemeyin. Bu sayede, kullanıcı verilerinizi telefonda tutabileceksiniz. Beta 1’i yükledikten sonra programdan çıkarsanız, normal Android 13 sürümüne geri dönmek için telefondaki verileri silmeniz gerekecektir.

Read More

Yorum yapın