Google Chrome için kullanıma sunuldu: “Arama Yolculukları”

Google Chrome için Türkiye’de “Arama Yolculukları” olarak geçen, arama geçmişi odaklı yeni bir özellik daha kullanıma sunuldu.

Google, kısa süre önce “Journeys” isimli bir özellik duyurdu ve bunun tüm işletim sistemlerinde İngilizce, Almanca, İspanyolca, Fransızca, İtalyanca, Felemenkçe, Portekizce ve Türkçe dilleri için aktif edildiğini açıkladı. Şu an hemen “chrome://flags/” üzerinden aktif edebileceğiniz özelliğe, Türkçe olarak Arama Yolculukları adı verildi.

Peki bu Arama Yolculukları tam olarak ne işe yarıyor? Bu faydalı özellik, ilk olarak Chrome geçmişinizi kategoriler haline getiriyor. Bu sayede Google Chrome merkezli eski aramalarınız oldukça düzenli hale geliyor, geçmişe dönük olarak aradığınızı bulmak kolaylaşıyor.

Yeni altyapı ile bir konu için yaptığınız tüm farklı aramaları bir arada görebiliyor, bu sayede geçmişe dönük arama maceranızı ya da Google’ın dediği gibi arama yolculuğunuzu hatırlayabiliyorsunuz. Burada arama terimleriniz yanında arama üzerinden girdiğiniz internet siteleri ya da süreç için açtığını YouTube videoları da gözler önüne seriliyor.

Arama Yolculukları için hazırladığı “Tam Geçmişi Göster” altında yer alan sayfayı tarihe göre sıralayan Google, burada elbette “arama” seçeneği de sunuyor. Sık sık ziyaret ettiği güzel sayfaları ya da eski kilit arama terimlerini unutan kişiler için çok güzel görünen özellik, yakında “chrome://flags/” üzerinden aktif etmeye gerek bırakmadan herkes için açılacak. Ancak bunu beklemek zorunda değilsiniz.

Özelliği aktif etmek için arama çubuğuna chrome://flags/ yazıp “enter” tuşuna basın, açılan sayfada Journeys araması yapın ve yukarıdaki seçenekleri bizim gibi Enable haline getirin.

İlginizi Çekebilir: OPPO’nun hazırladığı ilginç telefon konsepti

Read More