Google Chrome için gölgenin atıldığı yeni logolar geliyor

Tüm eleştirilere rağmen dünyanın en çok kullanılan tarayıcılarından Google Chrome için gölgenin atıldığı yeni logolar geliyor.

Google Chrome için logo tasarımı temel yapısını korusa da yıllar içerisinde farklı değişiklikler gördü. Düz tasarım odağında gittikçe sadeleşen logo, yakında 2022 sürümüne geçiyor. 2014’te geçilen son logo ile 2022’de geçilecek yeni logo arasındaki en büyük fark, yukarıda da görebileceğiniz üzere yeni logodan gölgelerin atılması oluyor. Firma bunun haricinde renkleri daha koyu hale getirmiş gibi görünüyor.

Başlıkta “logolar” dememizin yani çoğul konuşmamızın nedeni ise, platforma bağlı olarak birden fazla yeni logonun tasarlanmış olması. Chrome’un Windows, ChromeOS ve macOS için çıkacak yeni logoları birbirlerinden biraz farklı olacak. Burada sistemlere uyum sağlanması için ufak değişiklikler yapan Google, örneğin macOS tarafında üç boyutlu bir yeni logoya geçiş yapıyor. Bu logoda biraz gölgeden yardım alınıyor.

iOS ve Android tarafında da Google Chrome logosu üzerinden işletim sistemlerinin tasarım dillerine özel ufak değişiklikler yapan Google, ufak ancak kendisi için mantıklı görünen adımlar atıyor.

Firma Chrome’u giriş yapılan her platformda işletim sistemlerinin bir doğal parçası haline getirmek istiyor ve bunun için logonun önemi büyük görünüyor. Bazı kullanıcılar böyle ufak şeylere büyük önem veriyor.

Some of you might have noticed a new icon in Chrome’s Canary update today. Yes! we’re refreshing Chrome’s brand icons for the first time in 8 years. The new icons will start to appear across your devices soon. pic.twitter.com/aaaRRzFLI1

— Elvin 🌈 (@elvin_not_11) February 4, 2022

İlginizi Çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle

Read More