Google Apple’a özendi! Aynısını yapacak!


Google, akıllı telefon sektörünü oldukça dikkate alan bir şirket. Ancak ne var ki bugüne kadar henüz Amerikalı teknoloji devinin kafaya oynayan bir modeli ortaya çıkmış değil. Bu durumun arkasında yatan temel sebep ise, Google’ın Pixel modellerinde kendi işlemcisi olan Tensor’u tercih etmesi. Milyonlarca akıllı telefon kullanıcısının ilk tercihi ise, Samsung’dan Xiaomi’ye kadar bütün büyük markaların telefonlarında kullanabilmek için sıraya girdiği Snapdragon yonga setlerine sahip cihazlar oluyor. Ancak Google, günün birinde Tensor işlemcilerinin de kendilerini kanıtlayacağına emin.

İşte şirketin bu iddiasının test edileceği en yeni model olması beklenen Pixel 7 serisi hakkında ilginç bir haber geldi.

Google Apple’a özendi! Aynısını yapacak!

Google’a yakın kaynaklar tarafından servis edilen haberlere göre, Amerikalı teknoloji devi Pixel 7’nin montaj işleri için Çin yerine Vietnam’ı kullanmaya başlayacak. İlk etapta toplam üretimin %50’sinin Vietnam’da gerçekleştirileceği belirtilirken, bu oranın ilerleyen zamanlarda artma ihtimalinin olduğunu da söyleyelim.

Öte yandan geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bir başka haberde ise Apple’ın da birçok fabrikasını Çin’den Vietnam’a taşımaya başladığı yazılıyordu. Buna göre ilk etapta kablosuz kulaklık gibi ikinci seviye cihazlarının üretileceği fabrikaları taşıyacak olan Apple, birkaç yıl içerisinde ise tüm üretim sürecini Vietnam’a kaydırabilir. İşte önce Apple daha sonra ise Google tarafından yapılan bu hamlelerin Amerika Birleşik Devletleri ile Çin arasındaki teknoloji savaşıyla bir alakası olup olmadığı merak ediliyor.

Read More

Yorum yapın