Google, Android oyunlarını Windows’a getiriyor!


Android oyunları emülatörler aracılığıyla PC’de oynanabilirken, şimdi yeni bir gelişme yaşandı. Buna göre Google, Andorid oyunlarını Windows’a getirecek.

Bugün Windows’un en son sürümünün yerel Android uygulamaları desteği içerdiği duyuruldu. Şimdi, Google, Windows için bazı Android oyunları yayınladı. Arama Motoru devi ilk olarak Aralık 2021’de Android oyunlarını Windows’a getireceğini açıklamıştı. Şirket, bu oyunları Windows 11’in Android uygulama katmanını kullanacak olan Play Oyunlar uygulaması aracılığıyla taşıyacak. Bir rapora göre, şu anda yalnızca çok sınırlı bir beta sürümünde olmasına rağmen, bu özellik nihayet kullanıma sunuluyor.

Google, Android oyunlarını Windows’a getiriyor!

Google, “Mobile Legends: Bang Bang, Summoners War, State of Survival: The Joker Collaboration ve Three Kingdoms Tactics dahil olmak üzere dünyanın en popüler mobil oyunlarından bazılarının piyasaya sürüleceğini duyurmaktan heyecan duyduğunu” belirtti. Ayrıca, kullanıcıların başarıların yanı sıra ilerlemelerini PC, akıllı telefonlar ve Chrome OS gibi tüm cihazlarınız arasında senkronize edebileceği Play Oyunlar bulutunu kullanacak. Ne yazık ki, normal uygulamalar şu anda beta sürümünde mevcut değil, ancak kullanıcılar bunları Amazon App Store’dan veya yandan yükleme yoluyla indirebilir. Şirket, bir beta kaydı ve bir geliştirici sitesi bile başlattı. İlgilenenler için, sisteminiz için minimum gereksinimler şunlardır:
Windows 10 (v2004)
Oyun sınıfı GPU
8 CPU çekirdeği
8 GB RAM
20 GB kullanılabilir depolama alanı
Windows yönetici hesabı
Donanım sanallaştırması açık olmalı

Read More

Yorum yapın