Google Android 13 ile birlikte kullanıcıların çok seveceği bir özelliği getirecek!


Google, Android 13‘ü geliştirmeye ve yeni özellikler getirmeye devam ediyor. Şirket yeni özellik sayesinde Android kullanıcılarına kilit ekranındaki kısayolları düzenleyebilme imkânı tanıyacak. İşte detaylar.

Android 13 kişileştirme imkânı sunacak

Google’ın sunduğu diğer Android versiyonlarındaki kilit ekranında bulunan kısayollar size tanıdık gelse de ne yazık ki stok Android’deki bu kısayollar düzenlenemiyor. Ancak Google, çok düşünmüş olacak ki “Ya kilit ekranındaki kontrolleri de biz kullanıcılara verelim” demiş. Zira şirket daha çok kişileştirme seçeneğini Android 13 ile sunmayı hedefliyor.

Google, Android 13 ile birlikte kullanıcıların seveceği özelliği getirecek!

Android 13’ün geliştirici sürümden alınan ekran görüntüsü

Ekran görüntüsüne baktığımızda şimdilik kişileştirmede ne kullanılacağı gizlenmiş durumda ancak Google’ın bunun üzerinde çalıştığını biliniyor. 

Nothing OS’nin yeni sürümünde, kilit ekranındaki kısayollar ayarlar menüsünden değiştirilebilirken, Android ekosisteminde ise maalesef bu yapılamıyor. (Samsung’un kendi ara yüzü hariç) Google, yeni sürümle birlikte kilit ekranındaki kısayolları etkinleştirme düzenini değiştirecek. Twitter‘da Dylan Roussel’in paylaştığı gönderide bunu görmek mümkün.

Xiaomi arayüzünde ise maalesef bu kısayolları istediğiniz şekilde değiştiremiyorsunuz. Sadece belirli seçenekleri ekleyebildiğiniz MIUI‘de ilerleyen zamanda yeni özelliğin eklenmesi bekleniyor.

So, here’s a fun one. Nothing OS 1.5.1 (Android 13 Beta 2) contains various fun features… Including the ability to customize the lockscreen shortcuts!

Google started working on it in their latest beta (QPR2). But Nothing implemented it themselves 🙂 pic.twitter.com/yWj4G0jDiw

— Dylan Roussel (@evowizz) January 13, 2023

Yeni kişileştirme seçenekleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Read More

Yorum yapın