Google Android 13 güncellemesinde fena çuvalladı


Teknoloji devi Google’ın arama motoru sektöründeki başarısının ardından en büyük ikinci şansı şüphesiz Android işletim sistemi. Bu konuda rakibi Apple ile büyük bir rekabet içerisinde olan Google, güncellemelerin sorunsuz ve hızlı bir şekilde yapılabilmesi için elinden geleni ardına koymuyor.

En son geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen Android 12 sürümünde birçok hata ile karşılaşan ve bu durumdan ders çıkararak Android 13 sürümünde birçok farklı geliştirici ön izleme ve beta sürümü yayınlayan Google, anlaşılan yine de hataların tamamından kurtulabilmiş değil.

Google Android 13 güncellemesinde fena çuvalladı

Henüz birkaç gün önce Pixel kullanıcıları için servis edilen Android 13 güncellemesini alan kullanıcılar, adeta Reddit gibi sosyal medya platformlarına akın etti. Bu durumun sebebi ise, güncellemeyi yapan Pixel kullanıcılarının neredeyse tamamında kablosuz şarj özelliğinin sıkıntılı bir şekilde çalışması ya da hiç çalışmaması oldu.

Kullanıcılar tarafından açılan yardım ve şikayet başlıklarına baktığımız zaman, bazı modellerdeki kablosuz şarj cihazlarının telefonları tanımadığı ve bu telefonlar üzerlerine konulduğunda herhangi bir tepki vermediği anlatılırken, bazı başlıklarda ise hızlı şarj özelliğinin yok olduğu ve %10’luk dolum için 1 saatten fazla beklendiği ifade edildi. Bu sorunların yeni bir güncellemeyle çözülebileceği muhakkak ancak Google’ın şimdilik sessizliğini koruması, Pixel kullanıcıların canlarını fena halde sıkıyor.

Read More

Yorum yapın