Google “Android 13 Beta 2” bazı Xiaomi cihazları için yayınlandı! İşte Liste!


Google, Android 13 üzerinde çalışmaya devam ediyor. Bildiğiniz gibi Google, Şubat ayında ilk Geliştirici önizlemesini kullanıma sunmuş ve kısa süre sonra da yalnızca Pixel cihazlar için Android 13 Beta 1’i yayınlanmıştı. Artık Google, Android 13 beta 2’yi yalnızca Pixel cihazlar için değil, diğer bazı markalar için de kullanıma sundu. Android 13 Beta 2, Beta 1’de bulunan bazı hataları çözüyor, ancak yine de Beta güncellemesi olduğundan Google’ın bile bilmediği bazı hatalar olabilir.

Android 13 Pixel harici modeller içinde yayınlandı

Android 12 ile Google, Material You tasarımını tanıtmıştı. Firmanın Android 13 ile bu tasarım anlayışını daha fazla iyileştirmesi bekleniyor. Ayrıca, Android 13 esas olarak güvenlik ve gizliliğe odaklanacak bir güncelleme olacak. Güncellemenin ayrıca pil ömrünü ve cihazların sıvı performansını da iyileştirmesi bekleniyor.

Bazı Xiaomi modelleri için Android 13 Beta 2 yayınlandı!

Google, resmî internet sitesinde kendi telefonları dışında kalan Android 13 Beta 2’ye uygun cihazları listeledi. Listede diğer markaların üst düzey cihazları da yer alıyor. Aşağıda Android 13 beta 2 için uygun olan cihazların listesini bulabilirsiniz.

Şu anda, telefon üreticinizin Google Beta programına katılırsanız (Xiaomi için Mi Pilot), Android 13 Beta 2’yi cihazınıza yükleyebilirsiniz.

Google

Pixel 6 Pro

Pixel 6

Pixel 5a

Pixel 5

Pixel 4a (5G)

Pixel 4a

Pixel 4 XL

Pixel 4

Xiaomi

Xiaomi 12

Xiaomi 12 Pro

Xiaomi Pad 5

Asus

Asus Zenfone 8 aka Asus 8z

OnePlus

OnePlus 10 Pro

Realme

Realme GT 2 Pro

Oppo

Oppo Find N

Oppo Find X5 Pro

Lenovo

Lenovo P12 Pro

Sharp

Sharp Aquos Sense 6

ZTE

ZTE Axon 40 Ultra

Vivo

Vivo X80 Pro

Tecno

Tecno Camon 19 Pro

Read More

Yorum yapın