Gmail ile arama yapmak istermisiniz? Nasıl Yapılır?


Gmail artık hızlı aramalar yapmanızı sağlıyor. Çoğu zaman, işlerin biraz netlik kazanması ve bir şeyleri hatırlatmak için bir e-postanın gönderenini hızlı bir şekilde arama ihtiyacı hissedersiniz. Google şimdi Gmail’deki en son güncellemeyle bunu yapmanıza izin veriyor.

Google, güncellemenin artık kullanıcıların sesli ve görüntülü aramaları uygulamanın içinden yapmalarına izin verdiğini söylüyor. Gmail uygulamasında kullanıcılar artık sohbetler sekmesinin altındaki sesli ve görüntülü arama seçeneklerini görebilecek. Bir kullanıcı bu seçeneklerden herhangi birine tıkladığında, ilgili kişiyle bire bir görüşme yapabilecek.

Gmail ile Sesli ve Görüntülü Arama Nasıl Yapılır?

Bunu yapmak için aşağıdaki yönergeleri uygulamanız gerekiyor.

  • Android veya iOS cihazlarınızda Gmail uygulamasının en son sürümüne güncellediğinizden emin olun.
  • -Ardından, Gmail’i açın ve “Sohbetler” sekmesine dokunun

Google Workspace kullanıcıları için bu varsayılan olarak etkinleştirmiştir.

Normal kullanıcıların Ayarlar’dan Sohbetler seçeneğini etkinleştirmesi gerekiyor.

  • Sohbetler bölümünün altında, listelenen tüm konuşmaları göreceksiniz. Birine dokunun.
  • Üst köşeden sırasıyla sesli ve görüntülü arama yapmak için telefon veya video simgelerine dokunun.
  • -Bir çağrı aldığınızda, normal telefon görüşmelerine benzer bir yüzen arama bildirimi göreceksiniz. Gmail ayrıca cevapsız aramalar ve uyarılar için bildirimler gösterecek.

Gmail çağrılarda bilmeniz gerekenler:

-Sesli ve görüntülü aramalara yalnızca mobil cihazlarda izin verildiğini unutmayın. Bu nedenle, kullanıcılar yalnızca Android ve iOS cihazlardaki Gmail uygulamasından arama yapabilir. Web istemci sürümü henüz bu özellikler için uygun değil

-Gmail aramaları, WhatsApp ve Google Duo aramalarına benzer şekilde internet üzerinden yapılıyor. Bu nedenle, güçlü ve güvenilir bir internet bağlantısı sağlamanız gerekiyor.

Read More

Yorum yapın