Genişleyebilir telefon LG Rollable çıkan bir video ile gündemdeLG Rollable

Güney Kore merkezli teknoloji devlerinden LG‘nin genişleyebilen telefonu LG Rollable için bir video dikkat çekiyor.

Güney Kore merkezli teknoloji devi LG, başarısız sonuçlar sonrasında telefon pazarından çıkışını yaptı. Telefon tarafında çok uzun zamandır ciddi zarar açıklayan firma, bu kararı farklı alanlara odaklanabilmek adına aldıklarını aktarmıştı. Şirket, zarar ettikleri telefon tarafından çıkmalarıyla elektrikli otomobil parçaları, akıllı cihazlar, yapay zekâ, akıllı evler gibi alanlara daha iyi odaklanabileceklerini belirtiyor. LG, akıllı telefon pazarında özellikle Xiaomi, Huawei ve OPPO gibi Çin merkezli firmaların karşısında ses getiremedi. Zamanında alanın devlerinden olan firma, pazardan çıkma kararından hemen önce karşımıza bir genişleyebilir akıllı telefon çıkarmıştı.

Firmanın CES 2021’de tanıttığı LG Rollable isimli genişleyebilen telefonunun ilk aşamada pazara çıkarılmayacağı aktarıldı. Ancak LG daha sonra bir açıklama yaparak telefonun henüz rafa kaldırılmadığını belirtmişti. Bu ilginç akıllı telefon son aşamada ticari olarak pazara çıkmadı. Hatta LG, telefon için bilgisayar ortamında hazırlanan tanıtım haricinde gerçekten bir prototip gösterimi de yapmamıştı.

Ancak telefonun gerçekten üretildiği ve hazırlanan çalışır prototiplerin Güney Kore’deki bazı LG çalışanlarına satıldığı ortaya çıktı. Bugün ses getiren yukarıda izleyebileceğiniz video da yüksek ihtimalle prototip sürüme sahip olan bu çalışanlardan birisi tarafından çekildi ve paylaşıldı. Bu video pazardan çekilme öncesinde telefonun pazara çıkabilecek seviyeye getirildiğinin en önemli kanıtı oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu ilginç telefonun normalde 6,8 inç ekran boyutu bulunuyor. Kıvrılabilir OLED ekranın getirdiği genişleyebilir yapı ise bunu istenildiği anda 7,4 inç seviyesine kadar çıkarabiliyor. Bu sayede telefon ekran alanı saniyeler içerisinde hatırı sayılır seviyede genişleyebiliyor ve bunu yaparken katlanabilir telefonların dezavantajları yaşanmıyor.

Sınırlı sayıdaki teknik detaya göre 4.200 mAh pile sahip olan LG Rollable, gücünü yüksek ihtimalle Snapdragon 888 işlemciden alıyor. Bu pazara LG tarafından sunulamayan form faktör, Samsung tarafından 1-2 yıl içerisinde ticari hale getirilebilir. Samsung, genişleyebilen bir Galaxy Z üzerinde uzun zamandır çalışıyor.

LG Rollable yanında bu da ilginizi çekebilir Renk değiştirebilen telefon prototipi

Read More